Milas'ta telef olan 200 bin kültür çipurası çukura gömüldü

  • Giriş : 10.01.2008 / 16:23:00

Muğla'nın Milas ilçesine bağlı Kıyıkışlacık köyündeki altı balık çiftliğinde telef olan yaklaşık 200 bin çipura, Dedeboğazı mevkisinde açılan çukurlara gömüldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

(CİHAN)

Muğla İl Tarım Müdürü Ünal Kiraz, balık ölümlerinin sebebinin araştırıldığını, ilk belirlemelere göre bir parazitin yol açtığının anlaşıldığını bildirdi.

İl Tarım Müdürü Kiraz, deniz suyundan ve ölü balıklardan numune alarak İzmir İl Kontrol Laboratuvarı ile İzmir Veteriner Kontrol ve Araştırma Enstitüsü'ne gönderdiklerini kaydetti. Kiraz, "Balık ölümleri ihbarını alır almaz çalışma başlattık. Çiftliklerden canlı balık satışını durdurduk. Deniz suyundan ve ölü balıklardan, ayrıca çevredeki derelerden numune aldık. Her türlü ihtimali değerlendiriyoruz. İzmir'e gönderdiğimiz numuneler inceleniyor." dedi.

Ünal Kiraz, ölü balıkların piyasaya sürülmesi veya satılmasının sözkonusu olmadığını belirterek, çiftlik sahiplerinin havuzlardaki canlı balıkları kamyonlarla kendilerine ait başka çiftliklerdeki havuzlara izin alarak naklettiklerini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious