Millet affetmeyecek!

  • Giriş : 28.04.2007 / 00:00:00

Başbakan Erdoğan: Millet felaket fırsatçılarını affetmeyecek

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimiz felakete yol açan fırsatçılara fırsat tanımayacak." dedi. Başbakan Erdoğan, Türk Kızılayı’nın 139. yılı olağan genel kurulunda açıklama yaptı.

"Hiçbir zorluğa aldırmadan gerek kendi insanımızın, gerekse diğer milletlerin yardımına koşan Kızılayımız çalışmalarıyla bizlere gurur veren kuruluşlarımızın başında geliyor." diyen Erdoğan, "Kızılay kadar dünya üzerinde çok az saygın kurum olduğunu ülkem adına iftiharla dile getiriyorum. Dünyanın farklı bölgelerine yaptığmız ziyaretler sırasında Kızılay’ın o bölgelerdeki izlerini gördüğümüzde göğsümüz kabarıyor, gururlanıyoruz. İhtiyaç sahibi kimselere elini uzatan, emeği geçen, desteği olan herkese, her insanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. İnşallah Kızılay 2009’da Türkiyenin güvenli kan ihtiyacının tamamını karşılayacak duruma gelecektir. Kızılay’a gönlünü veren 1 milyon genci kutluyorum. " şeklinde konuştu.

"Büyük afetler her zaman sel ve deprem gibi afetler olmuyor. Ülkenin sivil birliği, siyasi ve sosyal dokusu da afetlere maruz kalabiliyor." şeklinde açıklama yapan Başbakan Erdoğan, "Milletimiz felakete yol açan fırsatçılara fırsat tanımayacak. Kim dayanışma ruhumuzu bu sosyal dokumuzu yaralama gayretine girerse, buna gölge düşürmeye gayret ederse milletimiz ve tarih onları affetmeyecektir. Bu güven ve istikrar ortamını korudukça Türkiye bütün ideallerine kavuşacaktır." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious