Millet ne derse o olacak

Millet ne derse o olacak .11716
  • Giriş : 16.09.2007 / 21:43:00

Çalışma Bakanı Faruk Çelik'ten anayasa yorumu: "Millet ne derse o olacak"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yeni hazırlanan anayasa tartışmaları ile ilgili oyarak, "Millet ne derse o olacaktır, millet ne isterse o olacak. Bu, demekrasinin gereğidir" dedi.

Bakan Çelik, partisinin Bursa İl Başkanılğı tarafından Yavuz Selim Spor Kompleksi'nde havuz başında düzenlenen iftar yemeğine katıldı. Milletvekilleri ve parti yöneticilerinin yanı sıra çok sayıda vatandaşın katıldığı iftarda konuşan Faruk Çelik; "Anayasa hazırlıkları tamamlandı, artık kamuoyuna açıklanacak, millet ne derse o olacak. Aziz milletimizin dediğini yapacağız" dedi.

MİLLETİ YANLIŞ YOLLARA SAPTIRMAYIN

Bakan Çelik, cumhuriyetin kuruluşunun 100. yıldönümünde Türkiye'nin muasır medeniyetler seviyesine ulaşması için el birliğiyle çalıştıklarını söyledi. Üstü kapalı olarak CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'a göndermelerde bulunan Bakan Çelik, şöyle devam etti:

"Kimse yorulmasın, yalan yanlış ifadelerle insanımızı yanlış yollara saptırmasın. AK Parti ne yapmak istiyor, ne yaptı, ne yapacak bunlar ortadadır. Bunlar açık, ayan beyan ortadadır. Bunlara farklı yorumlar getirme çabası hiçbir şey kazandırmaz. Eğer AK Parti'nin hak etmediği iftiralar haklı olsaydı, doğru olsaydı milletimiz 22 Temmuz seçimlerinde bu oranda desteği uygun bulmazdı. Bu yollardan bu şekilde iftira kampanyaları yürütenleri ikaz etmek istiyorum; kendinize de yazık ediyorsunuz. AK Parti Türkiye'nin partisidir, merkez partisidir. "

MİLLET NE İSTERSE O OLACAK

Anayasa hazırlıklarına da değinen Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, mevcut anayasanın 25 yıl önce ara rejim döneminde oluşturulduğunu hatırlatarak; "Bu anayasa 25 yıldır yürürlükte, dünyada gelişen şartlar ortadadır. Milletimizin talepleri ortadadır. Güçlü bir Türkiye için, bölgesine ışık saçan, dünyada varlığını iyiden iyiye hissetirecek Türkiye için yeniden anayasanın ele alınması gerekiyordu. Milletimizin hizmetine, milletimizin önüne koyuyoruz. Milletimizin değerlendirmesi neticesi, milletimizin tasdiği neticesinde yeni anayasa yürürlüğe girecek. Millet ne derse o olacaktır, millet ne isterse o olacak. Bu demekrasinin gereğidir" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious