Milletin vekili teftişte bulunuyor

Milletin vekili teftişte bulunuyor.10183
  • Giriş : 12.11.2008 / 06:30:00
  • Güncelleme : 12.11.2008 / 00:04:24

Aman Erdoğan duymasın.. Yoksa: "Balık çiftlikleri teftişi, yan gelip yatma yeri değildir" lafını duyabiliriz.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

TBMM Çevre Komisyonu'ndaki 14 milletvekili, son günlerde kirlilik ve balık ölümleriyle gündeme gelen Muğla'nın Güllük Körfezi'nde balık çiftliklerini inceledi. 4 saat süren yat gezisi sırasında deniz tutan AKP Isparta milletvekili Haydar Kemal Kurt'la 3 milletvekili ve 3 uzman da zor anlar yaşadı.

Adıyaman AKP Milletvekili Mehmet Erdoğan'ın ise ceketini çıkarıp uzun süre güneşlenip uyuması dikkat çekti. İkiz Adalar, Yılan Adası ve açıktaki balık çiftliklerinde incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklama yapan Komisyon Başkanı AKP'li Nuri Uslu, "Gezide kıyılara ve adalara kurulan balık çiftliklerinin geçmişten günümüze yaptığı tahribata, görüntü ve deniz kirliliği yaratmasına tanık olduk.

Bu nedenle balık çiftliklerinin planlanan yeni yerlerine büyük bir hızla taşınması için ne gerekiyorsa yapılmasını sağlayacağız" dedi. Üyeler incelemelerin ardından bir restoranda balık yedi. Milletvekillerini taşıyan resmi plakalı otobüsün bagajına 5'er kiloluk çiftlik çipurası ile dolu 25 koli konuldu. Kolileri Kılıç Holding A.Ş.'nin görevlileri otobüse yerleştirdi.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*