Milletvekili arabasıyla yaralı taşıdı

  • Giriş : 24.11.2006 / 00:00:00

Çorum-Amasya yolunda bir otomobilin trafik kazası yapmasına tanık olan AK Parti Tokat Milletvekili İbrahim Çakmak, otomobiliyle yaralıları Amasya Devlet Hastanesi'ne götürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, Mecitözü-Amasya karayolunun 33. kilometresinde Enver Dicle yönetimindeki 60 NF 872 plakalı otomobilin yoldan çıkarak takla atması sonucu meydana gelen kazada sürücü Enver Dicle, Şevval Dicle (43), Nuriye Dicle (73), Mustafa Dicle (7) ve Sevil Dicle (5) yaralandı.

Otomobiliyle Tokat'a giderken kazaya tanık olan AK Parti Tokat Milletvekili İbrahim Çakmak, kaza geçiren Enver Dicle ve ailesine kaza yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Kendi otomobilinde bulunan ailesini araçtan indirerek yaralıları aracına bindiren Milletvekili Çakmak, Şevval, Nuriye, Mustafa ve Sevil Dicle'yi Amasya Devlet Hastanesi'ne yetiştirdi.

Otomobiliyle getirdiği yaralıları acil servis önünde indiren İbrahim Çakmak, yaralıların acil servise taşınmalarına da yardımcı oldu. Çakmak, "Çocukları oraya bıraktım, başka bir arabayla buraya geliyorlar. Herhalde birkaç takla attı, yolda karşılaştık. Yaralıları buraya getirdim, önemli bir yaraları yok çok şükür. Benim çocuklarımı da birisi almış buraya getiriyormuş. Önemli olan yaralıların sağlıklarına kavuşması" dedi.

Kaza yapan otomobilin sürücüsü Enver Dicle'nin Niksar Devlet Hastanesi Müdürü olduğu ve yaralıların sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenildi. Kazayla ilgili soruşturma sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious