Milletvekili babanin umutlu bekleyisi sürüyor

  • Giriş : 25.11.2005 / 00:00:00

ANKARA - CHP Kirsehir Milletvekili Hüseyin Bayindir, oglunun beynindeki tümör nedeniyle Israil'de yapilan kök hücre nakli sonrasi Ankara'ya getirilen 16 yasindaki Deniz için umutlu bekleyisini sürdürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Dün aksam özel bir uçak ile kök hücre naklinin yapildigi Israil Kudüs'ten Ankara'ya getirilen Deniz, buradan Bayindir Hastenesi'ne götürüldü. Doktorlarin yasamindan ümidini kestigi Deniz için Bayindir ailesinde umutlu bekleyis devam ediyor. Dün aksamdan itibaren ogullarini için umut nöbetine Bayindir Hastanesi önünde baslayan Baba ve Anne Bayindir ile yakinlari, suuru kapali bulunan Deniz'den küçükte olsa müjdeli haber bekliyorlar.

Hastane önünde geçmis olsun dilekleri kabul eden Baba Bayindir, tek çocuklari olan Deniz'den 10 aydir bekledikleri iyi haberi alamadiklarini belirterek, "Doktorlar birsey diyemiyor. Yapilacak bir sey yok. Dua etmekten baska çaremiz kalmadi. Geri dönmesi için dua ediyoruz" dedi. "Allah kimseye böyle aci yasatmasin" diyen Bayindir, oglunun beyin ölümünün gerçeklestigi yönündeki haberlerin dogru olmadigini, ancak suana kadar yapilan tedavilere henüz hiçbir cevap alamadiklarini söyledi.

Hastane önünde bitkin halde oglundan haber bekleyen anne Bayindir, oglunun ölecegine inanmadigini belirterek, "Deniz'in yüregine de beynine de inaniyorum. Deniz, bize geri dönecektir." dedi.


ISRAIL'DEKI KÖK NAKLI DE ÇARE OLMADI


Bayindir çiftinin tek çocugu olan 16 yasindaki Deniz Bayindir, beynindeki tümör nedeniyle defalarca ameliyat edildi. Deniz, daha önce de dünyaca ünlü beyin cerrahi Prof. Dr. Gazi Yasargil tarafindan Bayindir Hastanesi'nde ameliyat edilmisti. Uygulanan tedavilere karsin Deniz'in beyninde tümörün sürekli yayilmaya devam etmesi sonucu, 16 yasindaki genç en son Israil'e gönderildi. Israil'de babadan alinan kök hücrenin nakline karsin hastaliga karsi yanit verememesi, doktorlarin gencin hayatindan ümidini kesmesine neden oldu. Yapilan en son tetkiklerde de olumlu sonuçlar çikmayinca Deniz, Kudüs'ten özel bir ambulansla Türkiye'ye gönderildi. Özel bir uçakla Esenboga Havaalani'na getirilen Deniz, buradan Bayindir Hastanesi'ne getirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious