Milletvekili Mehmet Eraslan'dan ilginç iddia

  • Giriş : 09.02.2006 / 00:00:00

DYP Hatay Milletvekili Mehmet Eraslan, AK Parti Grup Başkanvekili Sadullah Ergin'in, Antakya Doğumevi Hastanesi işlerinin kime verileceğini, bir el yazısıyla hastane müdür vekiline bildirdiğini iddia etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

TBMM'de bir basın toplantısı düzenleyen Mehmet Eraslan, Sadullah Ergin'in, Antakya Doğumevi Hastanesi Müdür Vekiline, hastanenin yapım ve satın alma listesini çıkarttırarak, bu listede ihalesi yapılacak işlerin karşısına, hangi işin hangi müteahhide verileceğini kendi el yazısıyla yazarak ilettiği söyledi. Ergin'in sözkonusu yazıyı Hastane Müdür Vekili'ne sıkı bir tembih yaparak gereğini yapmak üzere teslim ettiğini ileri sürdü.

DYP'li Eraslan, bir milletvekilinin, iktidar gücünü ve milletvekili nüfuzunu akçeli işlerde kullanarak, siyasi yandaşlarına çıkar sağlamak istediğini ifade ederek, bu konuda yazılı talimat vermesinin, Anayasa'ya ve TBMM üyeliğiyle bağdaşmayan işleri düzenleyen kanuna aykırı olduğunu kaydetti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, İl Başkanları ile yaptığı toplantıda ''Bazı teşkilatlardan burnumuza pis kokular geliyor. Bu işlere bulaşanları ayıklayın'' dediğini hatırlatan Mehmet Eraslan, ''Sayın Başbakan'ın, kendi milletvekilinin bu usulsüz eylemine karşılık gereğini yapmasını, tüm kamuoyu gibi ben de beklemekteyim. İddialarımın doğruluğundan eminim. Aksini iddia eden varsa, bu noktada hesaplaşırız'' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious