Milletvekilinin 'okuldan atılan kızı' mecliste kavga çıkardı

  • Giriş : 09.11.2007 / 18:29:00

Milletvekili Kabakcı, kızının başörtüsü nedeniyle üniversiteden atıldığını söyleyince meclis karıştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Kabakcı, kızının başörtüsü nedeniyle üniversiteden atıldığını ifade ederek, ''O kızımın kızının hür olarak okuyacağı günleri bekleyeceğim. Bir gün birbirimize inanacağımız, şüphe etmeyeceğiz günleri hasretle bekliyorum'' dedi.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda görüşülen Milli Eğitim Bakanlığı, Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM), Yükseköğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu (YURT-KUR) Genel Müdürlüğü ile YÖK ile 85 üniversitenin bütçesi üzerinde konuşan CHP İzmir Milletvekili Bülent Baratalı, İzmir'deki 200 eğitim tesisinin depreme karşı güçlendirilmesi gerektiğini belirtti.

Üniversitelerde kılık kıyafetin serbest bırakılmasının istendiğini bildiren Baratalı, bunun mümkün olmayacağını söyledi. Türbanın, üniversite yerine ortaöğretim okullarına girdiğini iddia eden Baratalı, ''Ortaöğretimde türbanlı öğrencilerin gittiği İngilizce kurslar düzenleniyor. Bu kurslarda hizmet alan ve veren herkes türbanlı'' dedi.

Baratalı, yanında getirdiği, ''Türbanlı İngilizce kursu'' başlıklı gazete kupürünü gösterdi. Bu kursla ilgili soru önergesi verdiğini, ancak bir şey yapılmadığını belirten Baratalı, ''Önce bu kurslar düzenleniyor. Sonra da diğer gelişmeler yaşanacak. YÖK kaldırılacak, yerine Üniversiteler arası Kurul getirilecek.... Sanıyorum, adım adım, alıştıra alıştıra, indire sindire bunlar yapılacak'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious