Milli atlet mahkemelik

  • Giriş : 22.06.2007 / 12:53:00
  • Güncelleme : 22.06.2007 / 13:08:54

Süreyya Ayhan'a sponsor olan Türk-Amerikan şirketi, milli atleti mahmeye veriyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Süreyya Ayhan'ın Dünya Şampiyonası hazırlıklarına sponsor olan Türk-Amerikan şirketi, milli atletin sakatlanması ve şampiyonaya katılamaması nedeniyle, verdiği 150 bin YTL’yi bugüne kadar olan masraflar düştükten sonra iade etmesini istedi. Ancak ikiliden red cevabı alan şirket avukatı Refik Uçar, para iade edilmezse Temmuz ayı içerisinde mahkemeye gideceklerini belirtti.

Süreyya Ayhan ve antrenörü-eşi Yücel Kop ile sözleşme imzaladıklarını belirten Türk-Amerikan şirketi avukatı Refik Uçar, yapılan sözleşme gereği Süreyya Ayhan’ın Dünya Şampiyonası’nda koşma şartı olduğunu belirterek, "Hazırlıklar için üç taksitte para ödenmesi vardı. İlk taksit olan 150 bin YTL’yi kendilerine nakit olarak verdik. Ancak talihsiz bir şekilde sakat olduklarını söylediler. Biz de sözleşmede Dünya Şampiyonası şartı olduğunu ve koşamadığı takdirde bu parayı iade etmeleri gerektiğini belirttik. Ancak Sayın Yücel Kop’tan red cevabı aldık. Biz şirketimizin ismini Dünya Şampiyonası öncesinde sponsor firma olarak açıklayacaktık. Şimdi böyle bir şans kalmadı. Yani şirketimiz bu olaydan herhangi bir edinim elde etmemiştir. Bu nedenle paranın bugüne kadar olan masraflar düştükten sonra iade edilmesi gerekiyor" dedi.

İkilinin Temuz ayının ilk haftasına kadar parayı iade etmemesi halinde mahkemeye gideceklerini belirten Avukat Uçar, "Şirketimizin adının geçmediği bir olaya sponsor olmak anlamsız. Bizim aynı sözleşmede atletizme yatırımımız da söz konusuydu. Bir dernek kuracak ve Türkiye genelinde bir tarama yapacaktık. Ancak olmadı. Şimdi paramızı talep ediyoruz, yoksa mahkemeye gideceğiz ve sonuçta yasal faiz ve masraflarla paramızı talep edeceğiz. Bu da kendilerine yaklaşık 25 bin YTL’lik bir yük getirecektir" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious