Milli atletimiz şampiyonada yok!

  • Giriş : 26.07.2006 / 00:00:00

Avrupa Atletizm Şampiyonasının başlamasına günler kala, pistten üzücü bir haber geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

İsveç'in Göteborg kentinde 7 Ağustosta başlayacak şampiyonada Türkiye'yi bayanlar 800 ve 1500 metrelerde temsil etmesi beklenen milli atlet Binnaz Uslu, organizasyona katılmama kararı aldı.

Uzun süredir yaşadığı sağlık problemleri ve özellikle dizindeki sakatlık nedeniyle milli takımdan çekilme kararı alan Binnaz Uslu, ''Üzgünüm ama ülkem için en iyi kararı aldım'' dedi. Tüm bir sezonu bu şampiyonaya hazırlanarak geçirdiğini belirten Uslu, ''Yaşadığım istem dışı olaylar ve sağlık problemlerim, psikolojik açıdan da hazırlanmamı engelledi. Her yarışa derece için iştirak eden bir atletim. Böyle bir şampiyonaya sadece katılımcı olarak gitmek istemedim'' diye konuştu.

Uslu'nun antrenörü Yahya Sevüktekin ise sağlık problemlerinin ve tam anlamıyla hazırlık yapamamalarının bu kararı almalarında etkili olduğunu belirterek, ''Federasyon başkanı Mehmet Terzi de bizi anlayışla karşıladı ve arkamızda olduğunu ifade etti. Kulüpler Ligindeki yarışlarımızı tamamlayıp, yeni hedefimiz olan 10 Aralıkta İtalya'da yapılacak Avrupa Kros Şampiyonasına hazırlanacağız'' dedi.

800 VE 1500'E ATLET YOK

Bu gelişmenin ardından Türkiye, Avrupa Şampiyonasında 800 ve 1500 metrelerde temsil edilme şansını kaybetti.

Süreyya Ayhan'ın şampiyonaya katılmayacağını açıklaması, Elvan Abeylegesse'nin 5 bin ve 10 bin metrelerde piste çıkacağını bildirmesinin ardından, Binnaz Uslu'nun da Milli Takım kadrosundan çekilmesiyle Türkiye'nin, bayanlar 800 ve 1500 metrelerde mücadele edecek sporcusu kalmadı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious