Milli basketçiden çarpıcı açıklamalar

Milli basketçiden çarpıcı açıklamalar .15573
  • Giriş : 11.09.2007 / 11:21:00

Serkan Erdoğan, kendisini kadroya dahil etmeyen hocasını suçladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

A Milli Basketbol Takımımız, İspanya'daki Avrupa Basketbol Şampiyonası'nda gösterdiği kötü performansla herkesi hayal kırıklığına uğratırken, sakatlığı sebebiyle kadrodan çıkartılan Serkan Erdoğan çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Geçen yıl Japonya'daki Dünya Şampiyonası'nda takımın en skorer oyuncusuyken, son gün sakatlığı bahane edilerek İspanya'ya götürülmeyen Serkan Erdoğan, Milli Takım'ın kötü performansını oyunculara değil, coach Tanjevic'in yanlış sistemine bağladı. Yıldız basketbolcu, "Şampiyona öncesi geçirdiğimiz 45 gün boyunca bu turnuvanın favorileri arasında gösteriliyorduk. Kendi gücümüzü bildiğimiz için grubumuzda bizi pek fazla zorlayacak takımın olacağını düşünmüyorduk." diye konuştu.

Bogdan Tanjevic'in yanlış sistemi sebebiyle Hidayet ve Mehmet'in gerçek performanslarından uzak kaldığını ifade eden Erdoğan, "Hidayet ve Mehmet'in diğer NBA oyuncularından herhangi bir eksiği yok. Ancak antrenör Tanjevic'in oynattığı sistem yanlış olduğundan bu ikiliden faydalanamıyoruz. Tanjeviç'e bizim NBA'liler nerede? diye sormak gerekir." şeklinde konuştu.

Kerem Tunçeri'nin de bu sistem içinde başarılı olamayacağını belirten Efesli basketbolcu, "Şimdiki sistemde oyun kuruculara pek iş düşmüyor. Tanjevic'in sisteminde oyun kurucular sadece topu karşıdan karşıya taşımak için varlar." dedi.

Serkan Erdoğan, "Şu anki tabloda hiçbir oyuncunun suçu yok. Çünkü aynı oyuncular geçen yıl Japonya'da nasıl bir takım olduklarını ortaya koydular. Yine tekrarlıyorum, sistem yanlış." açıklamasını yaptı. Önceki gün bir gazetede yer alan haberde, Serkan'ın İspanya'ya götürülmemesinin ardında, yıldız oyuncunun sakatlığının değil, Tanjevic'in Ersan'ı tercih etmesinin yattığı iddia edilmişti. Erdoğan bu konuda da, "Şimdi susuyorum; ama turnuva bittiğinde konuşacağım." şeklinde imalı bir açıklama yaptı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious