Milli Eğitim, engellilerin envanterini çıkarıyor

  • Giriş : 23.06.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, illerdeki görme, zihinsel ve işitme engellilerin envanterini çıkarmak için bir çalışma başlattıklarını açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bu konularda illere göre istatistikî bilgiler çıkarılacak. Buna göre de devletin, sivil toplum örgütlerinin ve bakanlığın imkanları özürlülere seferber edilecek.” dedi.

‘Yetişkin engelliler için açılan yatılı yaz kursu’ nedeniyle Altındağ Göreneller Görme Engelliler İlköğretim Okulu’nda düzenlenen törene katılan Bakan Çelik, engelli olmanın eğitime ve başarıya engel olmadığını vurguladı. ‘Gönlü görmeyenlerin özürlünün derdinden anlamayacağını’ kaydeden Bakan Çelik şunları söyledi: “Babam hem gözünden hem de ayağından özürlüydü. Dolayısıyla onların halinden çok iyi anlarım; ama bunu anlamak için illa özürlü bir yakınının olması gerekmez. Her türlü engelliliğin çaresi vardır; ama gönülden engelliliğin çaresi yoktur.” 121 yetişkin engellinin kayıt yaptırdığı kurs sonunda kursiyerlere okur-yazarlık belgesi verilecek. Bu belgeleri alanlar Açık İlköğretim Okulu’na devam edebilecek.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious