Milli Eğitim Bakanı Çelik: "Bu ideolojik bağnazlıktır''

Milli Eğitim Bakanı Çelik:
  • Giriş : 21.05.2008 / 14:38:00

Çelik, Kütahyalı kadınların giydiği kıyafetleri Afganistan'a benzeten bazı basın organlarına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Kütahya'da bir okul açılışını izlemeye gelen kadınların giydiği yöresel kıyafetleri Afganistan'a benzeten bazı basın yayın organlarına sert tepki göstererek, ''Bu ideolojik karın ağrısıdır, bu ideolojik bağnazlıktır'' dedi.

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) İlköğretim Genel Müdürlüğünce Başkent Öğretmenevi'nde düzenlenen ''İlköğretim Programları ve Değerlendirilmesi'' konulu çalıştaya katıldı.

Bakan Çelik, çalıştayın açılışında yaptığı konuşmada, Bakanlıkça önemli çalışmaların yapıldığını ifade ederek, şunları söyledi:

''Bu kadar güzel şey yaşanıyor bakın. Eğitimde ciddi başarılar elde edildi, ciddi mesafeler kat edildi. Ama bizim anlı şanlı medyamız neyle uğraşıyor. 'Efendim kulis dedikoduları, hükümet yıkıp hükümet kuruyorlar, şu şuna bunu dedi, bu da bunu dedi. Bunların hepsi külliyen palavra ve yalandır, hem de kuyruklu yalandır. Dolayısıyla biz çocuklarımıza ümit ve moral vermezsek, iyi örnekler göstermezsek, ülkemizdeki başarıları onlarla paylaşmazsak biz bu çocuklarımızı hayat dolu olarak geleceğe hazırlayamayız.''

Geçen hafta Kütahya'da yaptıkları il toplantısını anımsatan Çelik, ''Bir etkinlik kapsamında çocuklarını izlemek için gelen 3-5 Kütahyalı annemizin geleneksel kıyafetleri ile alay eden haberler yayınlandı. Bu kadar güzellik yanında bu ön plana çıkarılmış. Bunu kamuoyunun takdirlerine sunuyorum. Bu ideolojik karın ağrısıdır, bu ideolojik bağnazlıktır. Biz kim ne derse desin ülkemiz adına doğru bildiğimiz hedefe doğru hareket edeceğiz'' diye konuştu.
Konuşmaların ardından Bakan Çelik, Başkent Öğretmenevi'nde MEB İlköğretim Genel Müdürlüğünce hazırlanan ''Dünden Bugüne İlköğretimde Tarihi Belgeler'' sergisinin açılışını yaptı.

Sergiyi gezen Bakan Çelik, bir gazetecinin ''Sizi gergin gördük'' demesi üzerine ''Hayır, hayır gergin falan değilim'' dedi. Çelik, ''Ben şimdi sizinle bir şey konuşsam, hafif kaş göz çatsam. Birisi çok kızdı dese, bunu kabul edersiniz. Ama hiç aslı astarı yokken, böyle bir şey nasıl olur? Bu nasıl gazetecilik?'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious