Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik muhalefete çattı

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik muhalefete çattı.10551
  • Giriş : 26.02.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Düzce'de partisinin il kongresinde muhalefete yüklendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Düzce'de partisinin il kongresinde muhalefete yüklendi. CHP'yi eleştiren Bakan Çelik, "Biz Meclis'e gümrüklerle ilgili birşey getiriyoruz, 'Cumhuriyet elden gidiyor' diyorlar. Tarım ve Köy İşleri Bakanımız, koyun ve keçilerle ilgili birşey getiriyor, 'Cumhuriyet elden gidiyor' diyorlar. Sizin bize yaptığınız muhalefet, Temel'in fıkrasına benziyor." dedi.
Bir düğün salonunda düzenlenen kongreye, Bakan Çelik'in yanında, AKP Düzce Milletvekilleri Yaşar Yakış, Metin Kaşıkoğlu, Fahri Çakır, Düzce Belediye Başkanı Mehmet Keleş ve partililer katıldı.

Bakan Çelik, kongrede yaptığı konuşmada, 3 yıl içinde yaptıkları

projeleri anlattı. 3 yılda 71 bin derslik yaptıklarını belirten Bakan Çelik, "Bu süre içinde biteceklerle birlikte bu rakam 86 bin olacak. 3 yılda 270 milyon kitabı bastık, hazırladık ve çocuklarımızın sıralarının önüne koyduk. Bu organizasyonu yapmak başlı başına bir başarıdır" dedi.

CHP'yi eleştiren Bakan Çelik, "Biz Meclis'e gümrüklerle ilgili birşey getiriyoruz, 'Cumhuriyet elden gidiyor' diyorlar. Tarım ve Köy İşleri Bakanımız, koyun ve keçilerle ilgili birşey getiriyor, 'Cumhuriyet elden gidiyor' diyorlar. Şimdi 'Okul Aile Birliği yasası okulları bitirecek' diyorlar. Ben de onlara diyorum ki; 'bu sizin bize yaptığınız muhalefet, Temel'in fıkrasına benziyor. Bu, Temel anasını görmesin muhalefetidir. Halk bizim ne yaptığımız biliyor." dedi.

Kışın tir tir titreyen, bir avuç kömür bulamayan ihtiyaç sahibi ailelere 1.5 milyon ton kömür dağıttıklarını belirten Bakan Çelik, "Sosyal devlet yardımları bizim dönemimizde, geçmiş dönemlerden en az 17-18 kat fazlalaşmıştır. Biz bir taraftan memleketin kalkınmasını gerçekleştirirken, bir taraftan da fakiri fukarayı gözetiyoruz. Fakirin ezilmemesi için, onların

başkasının eline bakmaması için gerekli tedbirleri alıyoruz" şeklinde konuştu.

Kıbrıs konusuna da değinen Bakan Çelik, şöyle konuştu: "Baktılar ki ekonomik konularda eleştiriyorlar, kimse bunu yemiyor. 'AK Parti Kıbrısı'ı satıyor' dediler. 'Kıbrıs elden gidiyor' dediler. Hiçbir dönemde bu dönemdeki kadar başı dik, haysiyetli bir dış politika yapılmamıştır. Bütün dünya kamuoyu nezdinde, Rum kesimi anlaşmadan kaçan, barıştan kaçan, çözümden kaçan, mızıkçı bir konuma düştü. Haklı taraf, dünyanın güvenini kazanan taraf KKTC ve Türkiye oldu. 1974 yılında biz oraya müdahale ettik. 32 yıl boyunca çözümsüzlüğü adeta bize çözüm gibi sundular. Yaptığımız doğrudan yardımlar ile Kıbrıs'ın bize yıllık maliyeti 1 milyar dolardır.

Kıbrıs bizim parçamızdır. Milliyetçilik, vatanperverlik, toprağa bağlı olmak şunun bunun tekelinde değildir. Biz herkesten milliyetçi ve vatanperveriz. Hiç kimse bizimle bu konuda yarışmasın."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious