Milli Eğitim Bakanına protesto

  • Giriş : 27.02.2006 / 00:00:00

Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Ankara Üniversitesi'nde bir grup öğrenci tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çelik'in konuşması sırasında bir grup öğrenci ayağa kalkarak "Bizim ayaklarımız bu topraklarda sizinkiler değil", "Siz tüccarsınız burada işiniz yok", "Bize sözleşmeli, güvencesiz konuşanların burada konuşmaya hakkı yok", "Eğitim hakkını satanların burada konuşmaya hakkı yok", "Özel okullara o kadar teşvik yapıyorsunuz yoksul insanlara da yapın" diyerek slogan atmaya başladı. Bakan Çelik öğrencilere; "Bu sloganları size öğretenler size iyilik etmiyor" diye seslendi.

Slogan atan grubun salondan çıkartılmaması dikkatlardan kaçmadı. Bakan Çelik, öğrencilerin sloganlarını tamamlamasının ardından konuşmasına devam etti. Sağlık, güvenlik, adaletin devletin asli fonksiyonlarından birisi olduğunu söyleyen Bakan Çelik'in konuşması bir süre sonra yeniden öğrencilerin sloganları ile kesildi.

Çelik konuşmasını bitirdikten sonra salondan ayrılarak aracına bininceye kadar öğrencilerin protestoları devam etti. Öğrenciler, "Bu ülkeyi satanların, üniversiteyi satanların burada işi yok", "Şeriatçıların, gericilerin burada işi yok" diyerek slogan atmaya devam etti ve Bakan Çelik'i istifaya çağırdı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious