Milli Eğitim Bakanlığı, İzmir'e çıkarma yaptı

  • Giriş : 16.12.2006 / 00:00:00

MEM üst düzey bürokratları yönetişim, bilişim ve paylaşım anlayışının örneği olarak düzenlenen Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları'nı başlatmak üzere İzmir'e geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Gaziemir Atatürk Kültür Merkez'indeki toplantıda konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, bakanlığın projesini İzmir'de başlatmasından mutluluk duyduğunu, bunun ilin eğitim camiası için motivasyon sebebi olacağını ifade etti.

Müsteşar Yardımcısı Salih Çelik ise proje ve çalışmalarda İzmir'den her zaman iyi dönüşler aldıklarını, bu sebeple Bilgilendirme ve Değerlendirme Toplantıları'nı buradan başlatmayı uygun bulduklarını söyledi.

Çelik, "İzmir, eğitimle ilgili olaylara ve projelere bakışıyla bakanlığımızın gözünde öne çıktı. Milli Eğitim Müdürümüz Kamil Aydoğan, ekip çalışmasıyla sinerji yakalamış. Hassasiyetlerini biz de görüyoruz. Bu sebeple bakanlığımızın projelerini ilk olarak İzmir'de uyguluyoruz. Eğitimin işlevselliğinin alanlara yayılarak ve oraların nabzını tutarak mümkün olduğuna inandığımız için Ankara'da oturmuyor, Türkiye'yi dolaşıyoruz." dedi.

Çelik, "Okul yönetimi neyse, okul odur" sözüyle çalışmaların sonuca ulaşmasında öğretmen ve kurum yöneticilerinin öneminin altını çizdi.

Personel Genel Müdürü Remzi Kaya da Milli Eğitim Bakanlığı'nın 2003 ile 2006 yıllarını kapsayan çalışmaları hakkında geniş bir sunum yaptı.

Öğrencilere ücretsiz kitap dağıtımı kapsamında bu yıl 141 milyon kitap verildiğini, bütün okulların bilgisayar ve BT sınıflarıyla donatıldığını, 26 bin okula ADSL bağlantısı kurulduğunu anlatan Kaya, "Öğrencilerimizin yüzde 98'i internete kavuşturuldu. En önemli problemlerden biri olarak görülen eğitim programlarının yenilenmesi başarıldı. Birçok ilimizin derslik sayısında son üç yıllık dönemde yüzde 50'lere varan artış sağlandı. Ayrıca öğretmenlik kariyer mesleği haline getirilerek, maaşlarında yüzde 40 artış sağlandı." şeklinde konuştu.

Toplantı sonrası bakanlık bürokratları gruplara ayrılarak, İzmir'in diğer ilçelerinde çalışma yapmak üzere yola çıktı.

Toplantıya Bakanlık Müsteşar yardımcıları Salih Çelik ve Cemal Taşar, Teftiş Kurulu Başkanı Muzaffer Doğan, Personel Genel Müdürü Remzi Kaya, Ortaöğretim Genel Müdürü Kerem Altun, Eğitim Teknolojileri Genel Müdürü Prof. Dr. Nizami Aktürk, Okul Öncesi Eğitimi Genel Müdürü Remzi İnanlı, Talim Terbiye Kurulu Üyesi Dr. Vahap Özpolat, Bakanlık Danışmanları Hamza Aydoğdu ve Seyithan Razi, İdari ve Mali İşler Daire Başkanı Yusuf Esener, İl Milli Eğitim Müdürümüz Kamil Aydoğan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcıları ve Şube Müdürleri Gaziemir Kaymakamı, Gaziemir ve Menderes İlçe Milli Eğitim Müdürleri ile okul yöneticileri katıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious