Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem!

Milli Eğitim Bakanlığı önünde eylem!.5585
  • Giriş : 21.06.2008 / 14:29:00

Eğitim Emekçileri Derneği üyeleri, KPSS'nin kaldırılması ve öğretmenlerin kadrolu olarak atanması taleplerini iletmek için Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) önünde eylem yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Eğitim Sen-1 No'lu Şube önünde toplanan dernek üyesi bir grup, slogan atarak MEB'na yürüdü. Bakanlık önünde açıklama yapan derneğin Yönetim Kurulu Üyesi Özge Astan, KPSS'nin kaldırılmasını ve herkese iş ve çalışma hakkı istediklerini söyledi.

KPSS'nin, yetenekleri ölçen bir sınav olmadığını ileri süren Astan, “KPSS, bizleri işsizliğin ve bu işsizliğin içinde rekabetin ortasına atan, yıllarca verdiğimiz emeğimizi hiçe sayan başka bir şey değildir” dedi.

Öğretmenlik mesleğini parçalayan kadrolu, sözleşmeli ayrımına son verilmesi gerektiğini ifade eden Astan, öğretmenlerin kadrolu olarak atanmasını istedi.

Astan, dernek olarak öğretmenlerin sorunlarına son verilmesi için Şubatta başlattıkları imza kampanyası sonucunda toplanan imzaları TBMM'ye sunacaklarını söyledi.

Eyleme destek veren Eğitim Sen üyeleri adına konuşma yapan Genel Sekreter Mehmet Bozgeyik ise her yıl pek çok öğretmen adayının üniversitelerden mezun olduğunu, ancak MEB'in yaptığı atamaların yeterli olmadığını savundu.

Bozgeyik, işsiz öğretmenlerin az ücret karşılığında özel okullarda, dershanelerde çalışmaya mahkum edildiğini ileri sürdü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious