Milli Eğitime 650 bin TL'lik servetini bağışladı

Milli Eğitime 650 bin TL'lik servetini bağışladı.12452
  • Giriş : 23.01.2009 / 20:27:00

Mersin'in Tarsus ilçesinde, emekli öğretmen Ömer Cırık ve eşi 650 bin TL tutarındaki servetlerini eğitime bağışladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Tarsus Kaymakamı Mehmet Gödekmerdan, kaymakamlık toplantı salonunda düzenlenen tapu devir töreninde yaptığı konuşmada, Cırık çiftinin, daha önce de doğdukları İnköy ve Olukkoyağı köylerinde kendi adlarına okul yaptırdıklarını anımsattı.

Tüm tarla, daire ve iş yerlerini de eğitime bağışlayan Ömer ve Ümmügülsüm Cırık'a teşekkür eden Kaymakam Gödekmerdan, en iyi yatırımın insana yapılan olduğunu belirtti.

Emekli öğretmen Ömer Cırık (66) ise konuşmasında, çok zor koşullar altında okuduğunu ve öğretmen olduğunu, mesleğini icra ederken, hayvancılık ve çiftçilik yaparak bugünkü servetini edindiğini söyledi. Cırık, ''Geleceğimizin güvencesi olan çocuklarımızın daha iyi eğitim almaları ve gelecek kuşaklarımıza örnek olmak için eşimle birlikte bu kararı aldık. Bağışladığımız tüm arazi, daire ve iş yerlerine karşılık Tarsus'ta yapılacak bir Endüstri Meslek Lisesine benim ve eşimin adının verilmesini istiyorum'' dedi.

Ömer Cırık, çocuklarının olmadığını, Ayşegül adlı bir kız çocuğunu evlat edinip, okuttuklarını, şimdi onun da güzel Sanatlar Fakültesini bitirdiğini anlattı.

Kaymakam Mehmet Gödekmerdan, tapularının devriyle ilgili belgelerin imzalanmasının ardından, Cırık çiftçinin isimlerinin Tarsus'ta bir Endüstri Meslek Lisesi'ne verilmesine yönelik isteklerinin gereğini yerine getireceklerini kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*