Milli forma için hissetmek gerek!

  • Giriş : 03.10.2006 / 00:00:00

A Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim, Türk Milli Takımı'nın formasını giymek için onu hissetmek gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polat Otel'de düzenlenen basın toplantısında konuşan teknik direktör Fatih Terim, yurt dışında oynayan tüm gurbetçi futbolcuların yakından izlendiğini söyledi. Sosyal yaşantıdan dolayı bazı oyuncuların çifte pasaport taşıdığını ve o ülkenin formasını giydiğini belirten Terim, "Belirli bir yaş limiti dolunca kadar A takımda forma giymemişse onların sosyal yaşamlarından dolayı kararlarına saygı duyulmalı. Gençlerde ve Ümitlerde forma giydi diye o oyuncuyu kaybettiğimiz anlamına gelmez. Herkes Türk Milli Takımı'nda oynayamaz. Bizim oradaki gençlerimiz yeterki oynayacak duruma gelsin iş A Milli Takım seviyesine gelince biz onları bir şekilede ikna ederiz" diye konuştu.

Öte yandan bir süredir medyanın da gündeminde yer alan Malik Fathi'nin Alman Milli Takımı'nda forma giymesi ile ilgili bir soruya ise Terim, şu cevabı verdi: "Bu arkadaşımızın durumu net değildi. Araştırdık genel ailevi olarark pek olacak gibi değil. Zaten kendisinin de beyanatı var. "Kendimi hiçbir zaman Türk gibi hissetemdim. Burada oynamak istiyorum" Milli formayı giymek için onu hissetmek gerekir"

-"BİZ GALİP GELİNCE DEĞİL YENİLİNCE YANIMIZDA OLUN"-

Terim, Milli Takım'ın çok önemli iki karşılaşma oynayacağını belirten herkesin yanlarında olmasını isteyerek, "9 maçı dışarda oynayacağız. Sadece üç karşılaşma içerde oynanacak. Rüzgarı tam arkadan almamız gerektiği zamanken medyanın bize yardımlarını esirgediğini görüyorum. Bize destek olunması gerekiyor ama o destek aslında tam görünmüyor. Oyuncularım cuma, cumartesi, pazar günü maçları oynayıp geldi. Hepsi eleştiriliyor. Teknik heyet olarak biz eleştiri bombardımanı içindeiyz. Bu Milli Takım hepimizin ise paylaşım olması gerekiyor. Kazandığımız zaman bizim takımız kabyettiğimiz zaman sizin takımınız anlayışı olmamalı. Kötü zamanda yanımızda olunuz" mesajı verdi.

Fatih Terim, gruptaki rakiplerinin son durumlarının sorulması üzerine ise şöyle konuştu:

"Norveç bildiğimiz aynı takım. Özellikle korner, frikik, taç atışları, ölü toplarla etkili olmak istiyorlar. Bosna Hersek beni hayal kırıklığına uğrattı. Ancak kenara atılmaması gereken bir takım birçok oyuncusu Avrupa takımlarında forma giyiyorlar. Macarisatan ise genç-tecrübeli karışımı bir takım oluşturmaya çalıştı. İyi oynadığı maçları kaybettiler ama dikkat edilmesi gereken takım. Moldova ise hep ileriye giden bir takım görünümünde. Asıl önemlisi rakiplerden daha çok bizim ne yapacağımız. Önemlidir"

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious