Milli forma ve bayrakla kumar alemine

Milli forma ve bayrakla kumar alemine.16120
  • Giriş : 27.06.2008 / 00:53:00
  • Güncelleme : 26.06.2008 / 23:47:41

Şişli'de, kumar oynatıldığı iddiasıyla ikinci kez operasyon yapılan bir turizm şirketindeki 28'i kadın 60 kişi gözaltına alındı. Kumarcıların taktikleri ise maç gecesine uygundu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Şişli'de, kumar oynatıldığı iddiasıyla ikinci kez operasyon yapılan bir turizm şirketindeki 28'i kadın 60 kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden 59'u, Kabahatler Kanunu uyarınca para cezası kesildikten sonra serbet bırakıldı.

Bir istihbaratı değerlendiren Şişli Emniyet Müdürlüğüne bağlı Asayiş Büro Amirliği ekipleri, yaklaşık 2 hafta önce kumar oynatıldığı gerekçesiyle operasyon düzenlenen Esentepe Kore Şehitleri Caddesi'ndeki bir turizm şirketini izlemeye aldı. Türkiye'nin Almanya ile oynadığı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası yarı final maçının ardından söz konusu adrese, üzerlerinde Milli Takım formaları, ellerinde de Türk bayrakları olan çok sayıda kişinin girdiği belirlendi. Bu tespit sonrası, girişi güvenlik kameraları ile kontrol edilen iş yerine, gece saatlerinde operasyon düzenleyen polis, içeride kumar oynadıkları belirtilen 28'i kadın 59 kişi ile kumar oynattığı öne sürülen Ö.K'yı gözaltına aldı.

Operasyonda, 2 rulet masası, 6 poker masası ile çok sayıda oyun pulu ve oyun kağıdı ele geçirildi. Kuştepe Polis Merkezi'ne götürülen şüphelilerden Ö.K. dışındaki 59 kişi, Kabahatler Kanunu gereğince 125'er YTL para cezası ödedikten sonra serbest bırakıldı. Kumar oynattığı ileri sürülen Ö.K'nın adliyeye sevk edileceği belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious