Milli Futbolcu Alpay askerliği bitirdi

Milli Futbolcu Alpay askerliği bitirdi.13868
  • Giriş : 24.01.2008 / 11:44:00

Almanya'nın Köln takımında oynayan milli futbolcu Alpay Özalan, 21 günlük vatani görevini tamamladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Askerliğini tamamlayarak geçici terhis belgesini alan Alpay, birliğinden çıkarken komutanları ve asker arkadaşları ile vedalaştı. Vatan borcunu ödemekten dolayı mutlu olduğunu bildiren Alpay Özalan, gelecek adına yaptığı planlarını açıkladı.

Türkiye A Milli Futbol takımında defalarca forma giyen Alpay Özalan, vatani görevini yerine getirmek için 3 Ocak'ta geldiği Burdur'da tezkeresini aldı. Askerlik görevini döviz karşılığı bedelli olarak yapan Özalan, 21 gün boyunca 58. Piyade Eğitim Alay Komutanlığı'nda kaldı. Kendisi gibi 3 Ocak'ta birliğe teslim olanlarla birlikte terhis olan Milli Futbolcu, ayrılırken komutanları ve asker arkadaşları ile vedalaştı. Babası Mustafa Özalan ve aile dostları ise kapıda Alpay'ın çıkışını bekledi. Çıkışta basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Alpay, alnının akı ile vatan borcunu ödemekten dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Komutanlarının kendilerine çok iyi baktığını söyleyen Alpay, bütün komutanlarına teşekkür etti. Bir iki hafta içinde yeni takımlarla görüşme içinde olacağını söyleyen Alpay Özalan, olmazsa Köln'de devam edeceğini açıkladı. Köln'de ufak tefek sorunlar yaşadığını ancak bunların aşılabileceğini dile getiren Özalan, Türkiye'ye şimdilik dönmeyi düşünmediğini söyledi. Fatih Terim ile her zaman görüşme içinde olduğunu sözlerine ekleyen Özalan, formda olduğu ve kendisine görev verildiği her zaman milli formayı giymeye devam edeceğini vurguladı. Askerlik süresi boyunca ligleri takip etmediğini belirten Özalan, "Açıkçası takip etmek istemedim. Çünkü konsantre ettim askerliğe." diye konuştu.

Özalan Türkiye'deki takımlara bir küskünlüğünün olup olmadığı sorusuna ise, şu cevabı verdi: "O bende saklı. İnşallah bir kitap yazmayı düşünüyorum o zaman okursunuz."

Milli futbolcu Alpay, daha sonra arkadaşları ile son kez hatıra fotoğrafı çektirip direksiyona geçti ve evinin yolunu tuttu. 109. bedelli erler arasında Alpay'ın da aralarında bulunduğu bin 600 kişi de geçici terhis belgelerini alarak evlerine döndü.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious