Milli Futbolcu'dan Terim'e mesaj

  • Giriş : 30.03.2007 / 00:00:00

Almanya İkinci Ligi ekibi FC Köln'de oynayan milli futbolcu Alpay Özalan, "Fatih Hoca milli takıma formda olan her oyuncuyu çağırır.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ben de formda olmaya çalışıyorum. Mili takım için her Türk futbolcusu gibi benim de beklentim var" dedi.

TÜRKİYE-İsviçre maçında çıkan olaylardan ötürü aldığı 6 maç cezasının bitmesine bir maç kalan mili futbolcu Alpay Özalan, milli takım için hazır olduğu mesajını verdi. Almanya İkinci Ligi'ndeki FC Köln takımında oynayan Alpay, "Fatih Hoca milli takıma formda olan her oyuncuyu çağırır. Ben de formda olmaya çalışıyorum. Mili takım için her Türk futbolcusu gibi benim de beklentim var" dedi.

HANGİ TAKIMDA OYNADIĞINIZ ÖNEMLİ DEĞİL
FC Köln takımının başarılı savunma oyuncusu Alpay şunları söyledi:
"FIFA'nın cezası biter. Ama hocanın cezası var mı onu bilmiyorum tabi. Ama sağolsun herhalde düşünüyordur. Biz düşünüyormuş gibi her türlü çalışmamızı yapıyoruz. Kuvvetli durumdayız, öyle kalmaya çalışıyoruz. Fatih hocamla her zaman görüşüyoruz. Ama kimse hocaya 'milli takıma gelecek miyim' diye soramaz. Ama hocanın bir karakteri vardır. O da formda olan her oyuncuyu çağırır. Bu oyuncu Kayseri'de de olur, Avrupa'nın en iyi takımında da olur. Nerede oynarsanız oynayın, formdaysan hocanın bundan haberi olur, kuvvetliyseniz çağırır. Cezamız bitsin de ondan sonraki hocanın takdiri tabi ki."

BU BAŞARIYI ZATEN BEKLİYORDUM
Milli takımın başarısını da yorumlayan Alpay sözlerini şöyle sürdürdü:
"Milli Takım başarılı olmak zorunda. Gerçekten Fatih Hoca çalıştırdığı her takımda da başarılı oldu. Benim için normal yani. Zaten başarısızlık beklemiyordum. Son maçlarda çok iyi oynadılar. Hocayı da aradım tebrik ettim. İnşallah devamı gelir. Bu takımın daha önce neler yaptığını gördük. Fatih Hoca'nın önemsediği bir tek şey vardır. O da iyi takım olmak. Bireylerin iyi olması önemli değil. Takım olmak önemli. Zaten takım olduktan sonra gerisi çorap söküğü gibi gelir."
Türkiye'deki futbolseverlere de seslenen Alpay, "Onlar bizden dualarını eksik etmesinler. Sadece benden değil, yurtdışında oynayan bütün futbolculardan. Biz buralarda Türk bayrağını en iyi şekilde dalgalandırmaya çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious