Milli futbolcular 'zafer' istiyor

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

(A) Milli Takım aday kadrosunda yer alan Tuncay, Servet, Sabri, Gökhan Ünal ve Orkun, Yunanistan ve Norveç ile yapacakları maçları kazanmak istediklerini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Milli takımın kamp yaptığı Polat Renaissance Otel'de basın toplantısı yapan milli futbolculardan Tuncay Şanlı, iki maçın öneminin takım olarak farkında olduklarını belirterek, ''Bu iki maçı da kazanmak istiyoruz. Alacağımız 6 puan hedeflerimize daha fazla yaklaşmamıza yol açacak'' dedi.
Tuncay, bir soru üzerine, Yunanistan maçının atmosferinin farklı olacağını bildiklerini ifade ederek, ''Yunanistan maçının havası farklı olacak, ama biz sadece Futbol maçı olarak algılıyoruz. Bu milli bir dava değil. Sahaya Futbol oynayıp, kazanmak için çıkacağız. Biz bu şekilde algılıyoruz. Sahada Futbol oynayıp istediğimiz sonucu almak istiyoruz'' diye konuştu.
Yunanistan hakkında tüm bilgilere sahip olduklarını vurgulayan milli futbolcu, şöyle devam etti:
''Önemli olan sahada bizim ne yapacağımız. Kazanmak için sahaya çıkıyoruz, ama kaybedersek de dünyanın sonu değil. Kaybederken de kazanmayı bilmek, hataları görmek gerekir. Biz yine de Yunanistan maçını kazanmak için sahada olacağız. Sadece onların seyircisinin olması Yunanlı futbolcuda baskı oluşturabilir. İstediklerini sahaya yansıtamadıklarında seyirci baskısını daha fazla hissedeceklerdir. Seyircimizin olmaması dezavantaj değil.'' Tuncay, Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in kalede Volkan'ı oynatacağını açıklamasıyla ilgili bir soru üzerine, ''Hocamız Volkan'a ne kadar güvendiğini ortaya koymuştur. Volkan'ın morali de gayet iyi, keyfi yerinde. Bunu sahaya yansıtacaktır'' dedi.
Irkçılıkla suçlanan Emre Belözoğlu'nun aklanmasının sevindirici olduğunu kaydeden Tuncay, ''Emre'yi çok iyi tanıdığımız için böyle bir suçlamayla karşılaşması yanlıştı. Beklenen sonuç çıktı ve ceza almadı. Aklanması sevindiricidir. Zaten böyle bir suçlamayla karşılaştığında hiçbirimiz ceza alacağını düşünmüyorduk. Aramıza gelecek onun da aramızda olması bizim için de sevindirici'' diyerek sözlerini tamamladı.

SERVET ÇETİN: ''YUNANİSTAN MAÇININ DEPLASMANDA OLMASI AVANTAJ''
Milli takımın savunma oyuncularından Servet Çetin, ''Yunanistan maçının deplasmanda olması avantaj. Çünkü deplasmanda daha iyi oynuyoruz'' dedi.
Yunanistan'ın kadrosunun daha önce oynadıkları kadro olduğunu kaydeden Servet, ''Yunanistan geçmişte oynadığımız kadrosunu koruyor. Ev sahibi olmaları anlamında da onlar daha çok hücum ağırlıklı oynayacaklar. Futbolun gerekliğini yapıp, iyi Futbol sergilersek başarılı olacağımızı düşünüyorum. Kolay olmayacak, ama biz kendimize güveniyoruz. Futbolda her şey var, mağlup da olabiliriz, ama telafi etme şansımız var. Yunanistan'dan daha iyi bir takım olduğumuzu ve bu maçı kazanacağımızı düşünüyorum'' diye konuştu.
Servet, Gürcistan maçında yaşanan gerginliğin Yunanistan maçında yaşanmayacağını vurgulayarak, şöyle devam etti:
''Gürcistan maçı dostluk maçıydı. Oradaki gerginlikte hakemin de katkısı fazlaydı. Gürcistanlı futbolcuların oldukça sert oynamalarından dolayı gelişen olaylardı. Bizim dostluk maçı neden böyle sert geçiyor anlamında tepkimiz olmuştu. Resmi maç olduğu için Yunanistan maçında daha dikkatli olacağız. Öyle problemler olmaz.'' Milli takımda Anadolu takımlarından birçok oyuncunun olmasıyla ilgili Servet, ''Anadolu takımlarının düşüncesi oldukça farklılaşmaya başladı. Futbolculara çok değer veriyorlar. Artık Anatolu takımları İstanbul takımlarını burada yeniyor'' dedi.

SERVET'TEN GÖKHAN ZAN AÇIKLAMASI
Bu arada, Servet Çetin, Gökhan Zan'ın bugün takımla birlikte çalıştığını açıkladı.
Gökhan'ın sakatlığının aynısını geçen sene kendisinin de yaşadığını belirten Servet, ''Gökhan kendini iyi hissederse hocamız da görev verirse oynar. Gökhan bugün takım idmanına katıldı ve çift kalede de oynadı. Hocamız kime görev verirse görevini yapar'' dedi.
Daha önce milli takımın basına kapalı bölümünde Gökhan'ın takımdan ayrı çalıştığı açıklanmasına rağmen Servet'in bu açıklaması şaşkınlık yarattı.

ORKUN UŞAK: ''KALECİLER OLARAK VOLKAN'A DESTEK OLACAĞIZ''
Kaleci Orkun Uşak ise Yunanistan maçında kaleyi koruyacak Volkan Demirel'e kaleciler olarak destek vereceklerini söyledi.
Orkun, ''Çok iyi bir performans sergiliyordun. Fatih Terim, Volkan'ı oynatacağını açıkladı. Bu açıklama sende biraz düş kırıklığı yarattı mı'' şeklindeki soru üzerine, milli takımda kesinlikle böyle bir şeyin olamayacağını kaydetti.
Milli takıma çağrılan tüm futbolcuların oynamaya hazır futbolcular olduğunu ifade eden Orkun, şöyle devam etti:
''Buradaki görevimiz en iyi şekilde performans vermektedir. Biz çıkıp idmanlarda elimizden gelenin en iyisini yaparız. Teknik heyet kimi takdir ediyorsa, ona görev verir. Bizim gönül koyma veya burukluk yaşama gibi bir şansımız yok. Çünkü burası kulüp takımı değil, burası Milli Takım. Kim o gün oynayacaksa, o gün oynamayan arkadaşlar ona destek olmak ve onu sahaya hazır bir şekilde göndermek için elinden gelenin en iyisini yapmak zorundadır. Ben ve Hakan kaleciler olarak Volkan'a destek olacağız. Volkan'ın en iyi şekilde performans göstereceğine inanıyorum.''

SABRİ SARIOĞLU: ''ONLAR BİZE ÖNLEM ALSIN''
Sabri Sarıoğlu ise 2 maçtan 6 puan almaları halinde gruptan çıkmayı garantileyeceklerini söyledi.
Yunanistan maçını kazanacaklarını kaydeden Sabri, ''Takım olarak hocamızın verdiği taktiği iyi uygularsak kazanacağımızı inanıyorum. Onlar bize önlem alsın. Önemli olan bizim yapacaklarımız'' dedi.
Sabri, Tugay ile beraber oynamanın kendisi için mutluluk verici olduğunu ifade ederek, ''Tugay ağabey çok iyi bir insan. Bizim gibi genç oyuncular böyle tecrübeli oyuncuların tecrübesinden faydalanmaya çalışıyor'' diye konuştu.
Gökhan Ünal da Yunanistan'ın yenilmeyecek bir takım olmadığını vurgulayarak, ''Onlar Avrupa Şampiyonu olmuş olabilirler, ama biz kendi gücümüzü sahaya yansıtırsak kazanırız. Kafamızda sadece galibiyet var, ama yenilsek de berabere kalsak da burada hiçbir şey bitmiyor. Mağlup olsak da çok önemsemeyiz'' şeklinde konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious