Milli güreşçi Yerlikaya taburcu oldu

  • Giriş : 21.04.2007 / 00:00:00

Omurlarındaki kırıklar nedeniyle geçen hafta İstanbul'da ameliyat olan milli güreşçi Hamza Yerlikaya, bugün taburcu edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hamza Yerlikaya'nın, Florence Nightingale Hastanesi'nden taburcu edilmesi öncesinde, hastanede düzenlenen basın toplantısına Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay ile Florance Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Op. Dr. Mücahit Atmanoğlu da katıldı.

Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Hamza'nın başarılı bir ameliyat geçirdiğini vurgulayarak, ''İnşallah Hamza çok kısa sürede tekrar sağlığına kavuşacak ve güreşecek, ay-yıldızlı bayrağımızı dünya minderlerinde en iyi şekilde temsil edecek'' dedi.

Hamza Yerlikaya'dan bir kez daha olimpiyat madalyası beklediklerini kaydeden Mehmet Ali Şahin, ''Dünya ve olimpiyat şampiyonu milli güreşçi Hamza Yerlikaya, 10 gün önce bir ameliyat geçirmek durumunda kaldı. Başarılı geçen ameliyat sonrası karşınızda olan Hamza, bugün taburcu oluyor. Hastanede Hamza'nın her türlü sorunuyla yakından ilgilenen Mücahit Atmanoğlu'na yürekten teşekkür ediyorum. Ameliyatını gerçekleştiren Azmi Hamzaoğlu'na da yürekten teşekkür ediyorum. Türkiye'nin tıp alanında dünya ölçeğinde hocalar yetiştirdiğini, bilim insanları yetiştirdiğini bir kez daha görmenin mutluluğunu yaşıyoruz'' diye konuştu.

-FUTBOL FEDERASYONU İLE İLGİLİ KONU-

Basın toplantısı sırasında FIFA'nın özerklik konusunda dün yaptığı açıklama ve bunun ardından Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy'un sözleri ile ilgili soru üzerine Mehmet Ali Şahin, şunları söyledi:

''Futbol Federasyonu ile ilgili bu soruya cevap verirsem, asrın güreşçisiyle ilgili bu haberi atlarsınız. Hamza'nın sağlığına kavuşması ve gelecekte ülkemize yeniden madalyalar kazandıracak olması, demin söylediğiniz konunun karşısında bizim için çok daha önemlidir. Demin gündeme getirdiğiniz konu, Hamza'nın sağlığına kavuşması yanında bir hiçtir. O nedenle hiçlere cevap vermiyorum.''

Bu arada Bakan Şahin'in bu açıklamaları sonrası salonda bulunan bazı kişiler Şahin'i alkışladı.

-ATALAY: ''BU BÜYÜK ŞAMPİYONU DÜNYANIN ÖZLEDİĞİNİ BİLİYORUM''-

Gençlik ve Spor Genel Müdür Vekili Mehmet Atalay ise bir şampiyonu kısa sürede sağlığına kavuşturup, kendilerine teslim ettikleri için hastane yetkililerine teşekkür etti.

Hamza Yerlikaya'yı dünya güreşinin özlediğini vurgulayan Atalay, ''Güreş Milli Takımı şimdi Sofya'da Hamza için güreşiyor. Hamza da aralarına katılacak.Bu büyük şampiyonun dünyanın özlediği güreşleri en kısa sürede yapacağına inanıyorum. Hele olimpiyatlarda herkes bekliyor. Hamza'sız güreşin ve olimpiyatın, dünya şampiyonalarının tadının olmadığını bütün dünya biliyor. Ama önce sağlığı diyoruz, daha sonra başarıları diyoruz'' dedi.

Florance Nightingale Hastaneleri Genel Koordinatörü Mücahit atmanoğlu ise Hamza Yerlikaya'nın beklediklerinden daha kısa sürede ayağa kalktığını vurgulayarak, içindeki Türk sevgisi ve güveni ile kısa sürede kendisini yeni başarılara götüreceğini anlattı. Atmanoğlu, ''Biz de bundan sonra Hamza'nın arkasındayız. Bu sporcumuzun arkasında Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı ile Gençlik ve Spor Genel Müdürü var. Kendilerine teşekkür ediyorum. '' dedi.

-HAMZA: ''EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜR EDİYORUM''-

Olimpiyat ve Dünya şampiyonu milli güreşçi Hamza Yerlikaya ise 2,5-3 aydan sonra yeniden mindere çıkabileceğini dile getirdi.

Yeniden büyük başarılar için mücadele edeceğini kaydeden Hamza Yerlikaya, şunları söyledi:

''Zor bir süreçten, sıkıntılı dönemlerden geçtik. Bu 10 gün benim için zor oldu. Ama şükürler olsun bugün ayağa kalktık. Bizim için mutluluk verici olan devletin sahip olması, bütün gölgesinin üzerimizde olması, her türlü desteğini şampiyonlarından esirgememesidir. Çok büyük şeyler yaptık, hep ilkler için mücadele ettik. Olimpiyatta inşallah Çin'de çok büyük şeyler yapıp, ülkeme 3. kez altın madalya almış sporcu unvanını getirmek inancındayım. Bu inançla çalışacağım. Hizmet veren, emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious