Milli piyango sayısal loto sonuçları 2014 - Milli piyango ikramiye sorgulama - bilet sorgulama

Milli piyango sayısal loto sonuçları 2014 - Milli piyango ikramiye sorgulama - bilet sorgulama.46422
01.01.2014 / 12:16:06

Yılbaşı milli piyango çekilişi için saatlerin kaldığı şu dakikalarda özel bir haberi sizinle paylaşıyoruz...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Sonuçlar millipiyango.gov.tr adresinde yayınlanacak.
Hemen siteye tıklayın, sorgulamayı yapın!

Yaklaşan yılbaşı ile birtakım çevrelerce pompalanan Milli Piyango çılgınlığı, insanların hem hayatlarını karartıyor, hem de ruhi çöküntülere sebep oluyor. Arşivler Milli Piyango biletinden büyük ikramiye kazanan kişilerin kararan hayat hikayeleri ile doluyken, Psikiyatrist Dr. Sümer Öztanrıöver, piyangonun, insanların ruh sağlığını bozduğunu söyledi.

Erzurumlu Ahmet Bayram, Milli Piyango talihlisi olduktan sonra eşini boşayıp yeniden evlendi. Tüm parasını tüketen Bayram, ikinci eşinden verdiği gayrimenkulleri istedi. Eşinin tepkisi üzerine Pendik’te kendini astı.
Mehmet Sarıoğlu, 40 yıl önce Milli Piyango talihlisi oldu. Evinin yanması sonucu evsiz kaldı. Feci şekilde donarak öldü.
Ahmet Yalçınkaya, 1995’te Milli Piyango talihlisi oldu. Kazandığı para bitince, ayrıldığı memurluk görevine dönmek içim çaba harcadı.
Yaklaşan yılbaşı ile birtakım çevrelerce pompalanan Milli Piyango çılgınlığı, insanların hem hayatlarını karartıyor, hem de ruhi çöküntülere sebep oluyor. Hiç alınteri dökmeden kolay kazanç peşinde koşan insanlar, sonunda hayallerine kavuşamayınca ruh sağlıklarını kaybedip hayatlarına kıyıyorlar.
Ahmet Yalçınkaya: 1995'te Milli Piyango’dan büyük ikramiye kazandı. Devlet memuru olan Yalçınkaya, ilk olarak işi bıraktı. 9 Eylül 1995'teki çekilişte aldığı yarım bilete 10 milyar lira isabet eden Yalçınkaya, “İşler umduğum gibi gitmedi. Eskiden daha güzel bir hayatım vardı. Edirne Sigorta Hastanesi’nde memur olarak görev yapıyordum. Devlet memurluğuna devam etseydim param olmayacaktı belki ama huzurum olacaktı. Para her şey değildir. İnsanın etrafında ne dost, ne de tutunacak dal kalıyor. Şimdi hiç şans oyunu oynamıyorum. Bilet aldığıma bin pişman oldum. Şans oyunlarından para çıkan insanlara acıyorum” dedi.

EŞLERİNİ BOŞADILAR, EVLERE KAPANDILAR, MEZARLARI AÇILDI
Yeşim Akyol'a 2003'te 2 trilyon TL çıktı. Kavga etmeye başladığı 8 yıllık eşiyle boşandı. Kocası “Para çıkınca beni boşadı” diyerek eşini suçladı. Akyol’un ailesi dağıldı.
Salih Bahtiyar da, 1985 ve 1997'de 2 büyük ikramiye kazandı. Bahtiyar, “Mafya beni bulacak” diye bunalıma girip eve kapandı.
Salih Gümüşçay, 1989'da 5 milyar TL kazandı. 1 yıl sonra öldü. Tek başına yaşarken ölümünün ardından yüzlerce akrabası ortaya çıktı. DNA testi için mezarı açıldı.
Necmi Yıldırım'ın hikayesi ise çok acı. 2004'te 10 trilyon TL'nin dörtte birini kazanan Yıldırım, ikramiye yüzünden kavga çıkaran oğlu tarafından boğazından bıçakla kesilerek yaralandı.

ŞİMDİ TORNACILIK YAPIYOR
İşportacı Hasan Özcan, 1993'te piyangodan büyük ikramiye kazandı. Parayı faize yatırıp evlendi. Uzun tatillere çıktı, eşe dosta cömertçe yardım etti. Para hızla tükendi, son 11 milyarıyla da imarzede oldu. Özcan, şimdi asgari ücretle tornacılık yapıyor.

TALİHLİ, SOKAKTA DONARAK ÖLDÜ
Denizli’nin Sarayköy ilçesine bağlı Tırkaz köyünde 40 yıl önce Milli Piyango biletine büyük ikramiye çıkan Mehmet Sarıoğlu, yaşadığı baraka tipi evde donarak öldü. Çıkan ikramiye ile köyünde bir ev yapan Sarıoğlu, evinin yanması sonucu dışarıda kaldı. Kimsesi olmayan Sarıoğlu’nun Sarayköy Devlet Hastanesi’nde yapılan otopside donarak öldüğü belirlendi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*