Milli Piyango'da da ikramiye devredecek

  • Giriş : 11.06.2007 / 13:51:00

Milli Piyango'da 'devirli' ikramiye dönemine geçiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

2008 yılı başında uygulamaya konulacak düzenlemeyle satılmış bilete çıkmayan ikramiyeler, takip eden ayın 19'undaki çekilişe eklenecek.
Milli Piyango İdaresi Genel Müdürü İhya Balak, bütün büyük ikramiyelerin vatandaşa ulaştırılması için sistem değişikliğine gidildiğini açıkladı.
2008 yılı başından itibaren geçilecek yygulamayla, 1 ay içinde yapılan 3 çekilişte satılmayan biletlere çıkan büyük ikramiyeler, gelecek ayın 19'undaki çekilişe devredecek. Bu çekiliş için öngörülen büyük ikramiyeye, önceki aydan devreden büyük ikramiye ya da ikramiyeler de eklenecek.
Eğer ayın 19'undaki çekilişte de devirli büyük ikramiye, satılmayanbilete isabet ederse, bu defa varsa ayın 29'undaki devirle birlikte toplam ikramiye takip eden ayın 19'undaki çekilişe ilave edilecek.
Balak, piyangonun daha cazip hale geleceğini kaydetti:
"Diyelim ki, bu ayın 9, 19 ve 29'undaki çekilişlerden ikisinde büyük ikramiye, satılmayan bilete isabet etti. Bu durumda 2 milyon YTL, önümüzdeki ayın 19'undaki çekilişe devredecek. Böylece 19 Temmuz'daki çekilişte büyük ikramiye 3 milyon YTL olacak. Büyük ikramiye, 9 ve 19 Temmuz çekilişlerinde de satılmayan biletlere çıkarsa, bu defa 19 Ağustos çekilişine 4 milyon YTL devredecek ve bu çekilişin büyük ikramiyesi 5 milyon YTL'ye yükselecek.
Sayısal Lotoda olduğu gibi, Milli Piyango'da da devir uygulaması, büyükikramiye rakamını büyüteceği için vatandaşlarımızdan çok daha fazla ilgi görecek."

Satılmamış biletlere isabet
2006 yılında, yılbaşı özel çekilişi hariç gerçekleştirilen 34 çekilişte büyük ikramiye 15 kez tam bilete, 6 kez yarım bilete, 13 kez de çeyrek biletlere çıktı.
Tam biletlere çıkan 15 ikramiyenin 13'ü satılmamış biletlere isabet etti ve sadece 2 adet ikramiye ödemesinde bulunuldu.
Geçtiğimiz yıl yarım biletlere ikramiye çıkan 6 çekilişte 12 biletin yarısı satılmadı. Çeyrek biletlere ikramiye isabet eden 13 çekilişte ise 52 biletin 15'i satılmadığı için kuruma iade edildi, yalnız 37 bilete ikramiye ödemesi yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious