Milli Takım, Dünya 6. lığı'nı kutladı

  • Giriş : 06.09.2006 / 00:00:00

Japonya'da düzenlenen Dünya Basketbol Şampiyonası'nda 6. olan (A) Milli Basketbol Takımı, bu başarısını Reina'da kutladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Dünya Şampiyonası'nın Türkiye'deki yayın hakkını elinde bulunduran NTV tarafından gerçekleştirilen geceye, Gençlik Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Milli Takım teknik heyeti, oyuncular ve çok sayıda davetli katıldı.

Gecede basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Basketbol Federasyonu Başkanı Turgay Demirel, Türk Milli Takımı'nın, dünya 6'ncılığı ile önemli bir başarıya imza attığını belirterek, ''Türk Milli Basketbol Takımı, Japonya'da sadece elde ettiği dereceyle değil, gösterdiği mücadelesiyle, oyunuyla, genç yetenekleriyle, takım olarak bütünlük içinde verdiği mücadeleyle takdir topladı. 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası'nı düzenleyecek olmamız, orada tüm FIBA otoritelerinin, (2010'da çok daha iyi işler yapacaksınız) demelerini sağladı'' diye konuştu.

KUTLUAY: ''TÜRK HALKI GÖRMEK İSTEDİĞİ TAKIMI SAHADA GÖRDÜ''

Öte yandan geceye katılan Milli Takım oyuncularından İbrahim Kutluay ise Türk halkının görmek istediği milli takımı sahada gördüğünü söyledi. Kutluay, şunları söyledi: ''Bence Türk halkı sahada görmek istediği milli takımı gördü. Sahada savaşan, maçı bırakmayan, son dakikaya kadar mücadele eden ve Türk milli formasının ne demek olduğunu bilen oyunculardan kurulu bir takım yaratmaya çalışmıştık. Çok değerli bir başarı elde ettik. Amacımız bundan sonraki turnuvalarda, bu oyunumuzun üzerine koyup, 2010'da ev sahipliğini üstleneceğimiz Dünya Şampiyonası'nda madalya kazanmak.''

Milli basketbolcu ayrıca yeni takımı Fenerbahçe'de hedeflerinin şampiyonluk olduğunu belirterek, ''Milli takımdaki görevimizi tamamladık. Artık lige konsantre olacağız. Fenerbahçe'nin 100. yılı olması nedeniyle büyük beklentiler var. Çok iyi bir kadro kuruldu. Mutlaka şampiyon olmak istiyoruz. Başarılı günler geçireceğimize inanıyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious