Milli takım acentelerin yüzünü güldürdü

Milli takım acentelerin yüzünü güldürdü.22155
  • Giriş : 22.06.2008 / 12:10:00

Milli Takımın 13. Avrupa Futbol Şampiyonası'ndaki başarısı seyahat acentelerinin yüzünü güldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Baracuda Tur Seyahat İşletmesi Genel Müdürü Cem Polatoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, (A) Milli Takımın Avrupa Şampiyonası'nda elde ettiği başarının seyahat acentelerinde ciddi bir iş potansiyeli yarattığını söyledi.

Grup maçları için yaklaşık 2 bin civarında bayinin sponsor şirketler kanalıyla İsviçre'ye gittiğini belirten Polatoğlu, "Elemeli turların ilkinde tarifeli seferlerle 600, charter olarak da 2 uçakla yaklaşık yaklaşık 400 kişi gitti. Bu ilgi yarı final ve finallerde katlanarak büyüyor" dedi.

İsviçre'nin Basel kentindeki St. Jakob Park Stadı'nda, 25 Haziran Çarşamba günü Almanya ile yapılacak yarı final maçına Türkiye'den 1500'ü tarifeli seferlerle olmak üzere yaklaşık 4 bin kişinin gideceğinin tahmin edildiğini bildiren Polatoğlu, Milli Takım'ın finale kalması halinde bu rakımın iki katına çıkacağını kaydetti.

Polatoğlu, Almanya ile yapılacak yarı final maçına gitmek için seyahat acentelerini her gün ortalama 30-40 kişinin aradığını, ancak İsviçre vizesi olmayan birçok kişinin talebini geri çevirmek durumunda kaldıklarını bildirdi.

Polatoğlu, yarı final karşılaşmasının 1 gece konaklamalı tur ücretinin 1000, 2 gece konaklamalı olanın ise 1200 avro civarında olduğunu sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious