Milli Takım Almanya'da Cuma Namazı’na gitti

  • Giriş : 26.05.2006 / 00:00:00

Almanya'nın Köln kentinde kampta bulunan A Milli Takım'dan 18 futbolcu Cuma Namazı'nı Lülsdorf Selimiye Camii'nde kıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Köln yakınlarındaki Lülsdorf kasabası ve çevresinde yaşayan vatandaşlarımız Cuma Namazı öncesi ve sonrasında futbolculara sevgi gösterisinde bulundular.

Diyanet İşleri Türk İslam Birliği (DİTİB) Din Görevlisi Sefa Türkyılmaz, milli futbolcuların camide bulunduğunu dikkate alarak gençlerin eğitimi üzerinde durdu. Ailenin önemini de vurgulayan Türkılmaz, gelecekte başarı için gençlere önüm verilmesini istedi. Cuma sonrası milli futbolculara gülsuyu ve tatlı ikram edildi. Bu görüntülerin alınmasına ise izin verilmedi.

Cuma Namazı sonrası Milli Takım otobüsü ile otellerine çekilip Gana maçını beklemeye başlayan milliler, daha sonra karşılaşmanın oynanacağı Bochum şehrine hareket ettiler.

A Milli Takım yarın saat 14.00'de hava yolu ile Köln'den Hamburg'a geçecek. 28 Mayıs Pazar günü Estonya ile Hamburg'ta karşılaşacak olan milliler 29 Mayıs'ta Hamburg'tan Frankfurt'a uçacak. Milli Takım Frankfurt yakınlarındaki Offenbach'ta 31 Mayıs'ta Suudi Arabistan ile karşılaşacak. A Milliler 5 Haziran'da Köln'den İstanbul'a dönecek.

Öte yandan A Milli Futbol Takımı'nın Almanya'ya ayak bastığı pazar gününden buyana zaman zaman sağanak şeklinde yağan yağmur devam ediyor. Almanya'da sıcaklık da mevsim normallerinin altında. Aşırı yağmur nedeniyle millilerin çalıştığı Lohmar Stadı'ndaki kale önlerinde su birikintileri oluştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious