Milli takım hazırlıklarını sürdürüyor

  • Giriş : 28.05.2007 / 13:00:00
  • Güncelleme : 28.05.2007 / 13:05:47

Milli takım hazırlıklarını sürdürüyor... Terim oyuncularını sürekli uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

(A) Milli Futbol Takımı, Bosna Hersek ile 2 Haziran Cumartesi günü oynayacağı 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu maçının hazırlıklarını sabah yaptığı idmanla sürdürdü.
Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim yönetiminde, Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirilen ve 1 saati aşkın süren idmanda milliler, koşunun ardından tam sahada çift kale taktik maçı yaptılar.
Terim, as takımı Rüştü, Hamit, Gökhan Zan, Servet, İbrahim Üzülmez, Gökdeniz, Aurelio, Yıldıray, Tuncay, Ümit ve Gökhan Ünal’dan oluşturdu.
As takımın golü Ümit’ten gelirken, yedek takımın golünü ise Hakan Şükür attı. Maçta özellikle Gökhan Ünal ve Yıldıray, ataklardaki etkili oyunuyla göz doldurdu. Yedek takımda oynayan Colin Kazım Richards da top tekniği ve hırsı ile dikkati çekti.

TERİM’DEN UYARILAR
Fatih Terim, antrenmanı zaman zaman durdurarak futbolcularına uyarılarda bulundu.
Bir korner atışında oyunculara duracağı yeri gösteren Terim, "Paşa" diye hitap ettiği Aurelio ile kaleci Hakan Arıkan’ı pozisyon gereği uyardı. Terim, maç sonrasında da uzun süre Gökhan Zan ile konuşarak, bu futbolcuya uygulamalı olarak bazı pozisyonlarda nasıl davranması gerektiğini gösterdi.
Çalışma sonrasında futbolcuların hırsından dolayı neşesi yerine gelen Terim, basın mensuplarıyla şakalaştı.
Futbolcular, çalışma sonrasında basın mensuplarına toplu fotoğraf çektirdiler.
Milli Takım, Bosna Hersek maçının hazırlıklarını, bu akşam basına kapalı olarak yapacağı idman ile sürdürecek.

3 SAKAT
Millilerin sabah yaptığı antrenmana, 3 oyuncu sakatlığı nedeniyle katılamadı.
Sol iç uyluk adalesinde zorlama bulunan Tümer ile dünkü antrenmanda sağ kasık adalesinde zorlama olan Emre Aşık idmana çıkmazken, sakatlığı süren Emre Belözoğlu ise takımdan ayrı çalıştı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious