Milli Takım idmana çıktı

Milli Takım idmana çıktı.13376
  • Giriş : 24.03.2008 / 21:20:00

2008 Avrupa Şampiyonası finallerine hazırlanan (A) Milli Futbol Takımı, Belarus ile deplasmanda yapacağı özel maçın hazırlıklarına başladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Florya Metin Oktay Tesisleri'nde, teknik direktör Fatih Terim yönetiminde gerçekleştirilen antrenmanın ilk yarım saatlik bölümü medyaya açık tutulurken, futbolcular iki grup halinde çalıştı. Bir grup koşunun ardından antrenmanı bırakırken, öteki grup yarı sahada çift kale maç yaptı.

Teknik direktör Fatih Terim tarafından kadrodan çıkarıldığı açıklanan Gökhan Zan da takımla birlikte çalışırken, sakatlığı bulunduğu bildirilen kalece Volkan Demirel'in ise kaleci antrenmanını normal bir şekilde yaptığı görüldü.

(A) Milli Takım, Belarus maçı için yarın sabah saatlerinde bu ülkeye gidecek.

FUTBOLCULAR FİNALLER İÇİN İDDİALI

Antrenman öncesinde basın mensuplarına açıklamada bulunan futbolcular, Avrupa Şampiyonası finalleri için iddialı konuştu.

Gökdeniz Karadeniz, Belarus ile bir hazırlık maçı yapacaklarını ve hedeflerinin kazanmak olduğunu ifade ederek, ''Avrupa Şampiyonası finallerinde iyi bir derece almak istiyoruz. İnşallah kupayı kaldırırız. Milli takıma, Trabzonspor'da oynadığımdaki dönemdekinden daha fazla katkı sağlamak istiyorum'' dedi.

İngiltere'de Middlesbrough forması giyen Tuncay Şanlı da milli takıma kalabalık bir kadro çağrıldığını ifade ederek, ''İyi bir hazırlık sürecinden geçiyoruz. Hocamıza da güveniyoruz. Gruptaki rakiplerimiz çok önemli olabilir, ama daha önemlisi, finallerde bizim sahaya yansıtacağımız performans olacak'' diye konuştu.

Takıma yeni katılan oyuncular olduğunu kaydeden Nihat Kahveci de Avrupa Şampiyonası finallerinin önemine değinirken, üzerlerinde bir baskı olup olmadığı sorusuna ''Zaten gruptan çıkarken üzerimizde baskı vardı. Şimdi finallerde en iyisini yapmaya çalışacağız. Finaller, tüm futbolcular için de önem taşıyor'' yanıtını verdi.

Milli takımın genç oyuncularından Gökhan Gönül, (A) Milli Futbol Takımı'nın imkansızlıkları başardığını ve finallere de inanarak gittiklerini söylerken, takıma ilk kez çağrılan ve Fransa'nın Sochaux takımında forma giyen Mevlüt Erdinç ise çok mutlu ve gururlu olduğunu dile getirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious