Millî takım Macar basınında

Millî takım Macar basınında.12718
  • Giriş : 12.10.2008 / 16:57:00

Türkiye'nin 2010 Dünya Kupası Avrupa elemelerinde dün gece İstanbul İnönü Stadı'nda Bosna Hersek'i 2-1 yendiği maç, Macaristan medyasında geniş yer aldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Macaristan'ın tek günlük spor gazetesi olan Nemzetisport, Türkiye'nin galibiyetini okuyucularına, ''Türkiye kazandı'' başlığıyla verdi. Macar spor gazetesi, ay-yıldızlıların Fenerbahçeli kalecisi Volkan Demirel'in son haftalarda ligde gösterdiği kötü performansın devam ettiğini, Volkan'ın bariz hatasıyla Türkiye'nin geriye düştüğünü, Fatih Terim'in her zamanki gibi son anda yaptığı hamle ile İstanbul'da bir sürpriz yaşanmasının önlendiğini yazdı.

Türkiye'nin santrfor sıkıntısı çektiğini yazan Macar gazetesi, Mevlüt'ün bu mevkide başarılı olamadığını, Halil Altıntop'un ilk 11'de oynaması gerektiği üzerinde durdu.

Sporthirado ise ''Türkiye evinde Bosna'yı yendi'' başlığı altında, Volkan'ın büyük hatası ile yenik duruma düşen Türkiye'nin, ilk yarının sonlarına doğru sahanın hakimi olduğunu yazarak, Türkiye'nin ikinci yarının başından itibaren Bosna'yı sahasına hapsederek haklı bir galibiyet aldığını belirtti.

Türkiye'nin neredeyse oynadığı maçların büyük bölümünde mağlup duruma düştükten sonra galibiyete ulaştığını hatırlatan Sporthiroda, Fatih Terim'in sahaya çıkardığı ilk 11'lerin hatalı olduğunu iddia etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*