Milli takım yeni forma giyecek!

Milli takım yeni forma giyecek!.18200
  • Giriş : 28.03.2009 / 21:23:00

19. Dünya Kupası Avrupa Elemeleri 5. Grup'ta bu gece yapılacak İspanya-Türkiye maçında her iki milli takım da yeni formalarıyla sahaya çıkacak.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Futbol Federasyonu'ndan yapılan açıklamada, (A) Milli Futbol Takımı'nın, teknik sponsor Nike'ın Milli Takım için hazırladığı kırmızı-beyaz renklerden oluşan yeni formayı bugün ilk kez giyeceği bildirildi. Ağırlıklı olarak kırmızı modern yaka ile beyaz omuzlardan, her iki koldan aşağıya inen kırmızı ince şeritten oluştuğu belirtilen formada göğsün sol tarafında ise Türk bayrağı yer alıyor.

Açıklamada ayrıca, formanın, ''yeni dinamik oturuşu sayesinde bedene yapışarak futbolcuların rakipler tarafından çekilmesini zorlaştırdığı'' ve ''sırt bölgesindeki ergonomik ağ tabakasıyla bedenin nefes alıp vermesinin ve serinlemesinin sağlandığı'' bildirildi.

Futbolcuların terini bedenden kumaşın üzerine çekerek hızlı kurumayı sağlayan bir malzeme kullanılan formanın, 3 boyutlu yapısıyla cildin çevresinde daha fazla hava boşluğu yarattığı ve yapışmayı azalttığı vurgulandı. Yeni formaların satılmayacağı bilgisi de eklendi.

Bu arada İspanya Milli Takımı da teknik sponsoru olan Adidas'ın bu yaz organize edilecek FIFA Konfederasyon Kupası için yaptığı ve tanıtımının hafta başında yapıldığı yeni formayla Santiago Bernabeu Stadı'na çıkacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*