Milli Takım'da, hedef 2 maçta 6 puan

Milli Takım'da, hedef 2 maçta 6 puan.6544
  • Giriş : 04.10.2006 / 00:00:00

Macaristan ve Moldova ile yapacağı maçlar için kampa giren (A) Milli Futbol Takımı'nda, futbolcular iki maçta 6 puan hedeflediklerini söylediler.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Hedeflerinin galip gelmek olduğunu belirten Nihat Kahveci, "İlk maçı yendik. 3 puanla başladık. Önümüzde 2 tane daha zorlu maç var. Macaristan'la deplasmanda oynayacağız. Şu an çalışmalarımızı bu maçı galip gelmek doğrultusunda yapıyoruz. Herşey yolunda. Bildiğim kadarıyla çok ciddi sakatlıklarımız yok. İnşallah orada 3 puana alıp sonra da Frankfurt’da oynayacağımız maçta da galip gelip 3’te 3 yapmak istiyoruz" dedi.

ARDA TURAN: "MİLLİ TAKIM FORMASI HER YAŞTA GÜZEL"

Milli Takım'ın genç yıldızı Arda Turan, takımın her konuda hazır olduğunu vurgulayarak, "Önümüzde 3M sorunu vardı. Malta, Macaristan ve Moldova. 1'incisini atlattık. 2'ncisini de hayırlısıyla Cumartesi günü oynayacağız. Çok formdayız. Hep beraber deplasmanda 3 puan alıp Moldova maçına en iyi şekilde çıkmayı planlıyoruz. Milli takımda olmak çok güzel bir duygu. Milli Takım forması her yaşta güzel. Ama (A) Milli Takım seviyesinde çok daha güzel. Fatih Hoca’ya herzaman minnettarlığımı söylüyorum. Bu yaşta buraya beni çağırdığı için şükran borçluyum" diye konuştu

ÜMİT KARAN: "DAHA ÜSTÜNÜZ"

Golcü oyuncu Ümit Karan, milli takımda olmanın kendisi için mutluluk ve gurur verici olduğunu belirterek, "Gerçekten uzun zaman oldu. Çok hırslıydım. Çok çalıştım. Zor dönemde bana yardımcı olan bütün arkadaşlara teşekkür ediyorum. Özellikle Macaristan maçı çok önemli. Onlar da ülke olarak Futbol adına çıkış arıyorlar. Ama Milli Takım teknik heyeti ve futbolcusuyla onlardan daha üstünüz. Macaristan ve Moldova'yı yenerek 2 maçı 6 puanla tamamlamak istiyoruz" dedi.

CAN ARAT: "MACARİSTAN DA BAŞARIYA AÇ OLASİLİR AMA BİZ DAHA AÇIZ"

Genç defans oyuncusu Can Arat, iki maçtan 6 puan almak istediklerini ifade ederek, "En iy şekilde mücadele edip puanlarla dönmek isitiyoruz. Grupta alacağımız her puan çok önemli. İlk periyodu 9 puanla kapatırsak çok büyük avantaj yakalayacağımızı düşünüyorum. Macaristan başarıya aç olabilir ama bizler başarıya daha açız. Takımda herkes iyi durumda. Herkes milli maçı düşünüyor. Kimse kendi kulübündeki başarı veya başarısızlığı düşünmüyor. Milli başarı için burada toplandık. Atıcağımız ve yiyeceğimiz her golün önemi var. Futbol bu büyük konuşmamak lazım. Bizim hedefimiz 6 puan" dedi.

İBRAHİM ÜZÜLMEZ: "MACARİSTAN MAÇININ ZOR OLACAĞINI DÜŞÜNÜYORUM"

Beşiktaş'ın milli oyuncusu İbrahim Üzülmez, iki maçın çok önemli olduğunu kaydederek, "Özellikle deplasmanda oynayacağımız Macaristan maçının zor olacağını düşünüyorum. Ama iyi bir kadroya sahibiz. Yetenekli arkadaşlar var. İnanıyorum ki Türk Milli Takımı 2 maçı da kazanıp grupta çok avantajlı bir yere gelir. İnşallah isteğimizi ve arzumuzu maçlara da yansıtırız" dedi.

ALTINTOP KARDEŞLER: "HEDEFİMİZ İYİ OYNAYIP 6 PUAN ALMAK"

Hamit Altıntop, "Hedefimiz iyi oynayıp 6 puan almak. Takım olmak için çalışıyoruz. Hocamızla idmanlarda da taktiksel olarak da çalışıyoruz. İnşallah 6 puanı alırız derken, Halil Altıntop ise, "Hedefimiz 2 maçtan 6 puan almak. İyi hazırlanıyoruz. Böyle devam edersek 6 puanla eve döneriz" şeklinde konuştular.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious