Milli takımda her şey yolunda

  • Giriş : 30.05.2006 / 00:00:00

2008 Avrupa Şampiyonası öncesi Almanya'da hazırlık kampında bulunan A Milli Futbol Takımı'nda yüzler gülüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Hazırlık kampında oynanan ilk üç maçın berabere bitmesine rağmen gençleştirme operasyonu çerçevesinde futbolcuları istekli gördüğünü belirten Fatih Terim, "Pırıl pırıl gençler. Hırslılar. Forma için savaşıyorlar. Yavaş yavaş bir takım halini almaya başladık. Kendi aralarında şakalaşıyorlar. Onlara içimden kızmak bile gelmiyor" dedi.

Can Arat (Fenerbahçe), Mehmet Topuz (Kayserispor) ve Murat Ocak'ın (İstanbul Büyükşehir Belediyespor) katıldığı basın toplantısı sonrası basın mensupları ile bir araya gelen Fatih Terim, "Avrupa Şampiyonası'nda 6 Eylül'de Malta ile oynayacağımız ilk puan maçına kadarki zamanı en iyi biçimde değerlendireceğiz. Bu takımda tecrübeli olup da yeri belli olanlar var. Mesela Yıldıray Baştürk gibi. Gençlerden yeni mevkilere kimleri monte edebiliriz diye 28 futbolcuyu da denemeliydik. İlk üç hazırlık maçında bunu yaptık" diye konuştu.

Oldukça neşeli olduğu görülen Fatih Terim, "İyi olduğuna inandığım bazı futbolcular kendi takımlarında forma giyemese de oynatabilirim. Milli Takım kapılarını hiç kimseye kapatmayacağım. 2. ligde yer alan İstanbul Büyükşehir Belediyespor'dan Murat'ı kadroya almam bunun bir sinyali" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious