Milli takımımızın ilk 11'i belli oldu

  • Giriş : 06.02.2007 / 00:00:00

Fatih Terim, Gürcistan ile yarın yapılacak olan hazırlık maçında forma giyecek ilk 11'i de açıkladı. İşte 11'imiz..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

(A) Milli Futbol Takımı'nın bugün Tiflis'teki Boris Paichadze Stadı'nda yaptığı antrenman sonrasında gazetecilerin sorularını yanıtlayan ve Tugay ile nostalji yaptıklarını belirten Terim, ''Tugay'ı milli takıma çağırdığımda çok heyecanlandı. 'Elimden geleni yaparım' dedi. O benim ümit milli takımdan beri öğrencim. Şimdi Tugay ile nostalji yapıyoruz. Özlemiş, açığı kapatıyoruz'' dedi.

Terim, bir gazetecinin ''Alpay ile ilgili ne düşünüyorsunuz. Onu da çağırır mısınız?'' sorusunu ise, ''İhtiyacım olursa Alpay'ı da çağırırım. Alpay, hazır askerdir'' diye yanıtladı. Terim, kaleci Volkan'a güvendiğini yineleyerek, şöyle konuştu: ''Tabii ki Rüştü gibi kaleciden sonra olmak kolay değil. Volkan'a güveniyorum. Genç bir kaleci hata yapacaktır ama düzelecektir. Türk kaleci sorunu olmaz. Arkadan bir sürü kaleci geliyor.''

Terim'in antrenman sırasında oldukça keyifli olduğu görülürken, deneyimli teknik adam, basın mensuplarıyla da şakalaştı.

TERİM, İLK 11'İ AÇIKLADI

Terim, Gürcistan ile yarın yapılacak olan hazırlık maçında forma giyecek ilk 11'i de açıkladı. Terim, 4-1, 4-1 düzeninde oynayacaklarını belirterek, şu oyuncuların ilk 11'de forma giyeceğini kaydetti:

Volkan, Hamit, Aydın, Servet, İbrahim Üzülmez, Tugay, Sabri, Mehmet Aurelio, Tuncay, Arda ve Halil.

Terim, bir gazetecinin, ''Bu 4-1, 4-1 düzeni Yunanistan maçı için mi'' sorusu üzerine, ''4-1, 4-1 genelde oynadığımız sistem. Oyun içinde değiştiriyoruz'' dedi. Terim, ilk 11'de oynatacağı Aydın'ın ilk kez (A) milli olacağı için heyecanlı olacağını belirterek, ''Kendisini ligde devamlı izliyoruz. Tabii ki milli takımda göstereceği performans da önemli'' diye konuştu.

Deneyimli teknik adam, takımda şu anda Hüseyin'in gribal enfeksiyonu bulunduğunu ve onun dışında futbolcularda önemli bir rahatsızlığın olmadığını belirterek, bu futbolcuların kulüplerine en iyi biçimde döneceğini kaydetti. Terim, yarın maçtan önce hakemle konuşup, maçın soğumaması için değişikliklerin 3 defada yapılmasını isteyeceklerini sözlerine ekledi.

SON İDMAN YAPILDI

(A) Milli Futbol Takımı, Tiflis'te bu akşam yaptığı antrenmanla, Gürcistan maçının hazırlıklarını tamamladı. Boris Paichadze Stadı'nda Fatih Terim yönetiminde yapılan antrenmanda futbolcular, taktik ağırlıklı bir çalışma yaptı. İlk yarım saati basına açık olan antrenmandan önce Gürcistan'ın bazı televizyon kanalları Fatih Terim ile röportaj yaptılar. Milli Takım teknik heyeti ve futbolcular antrenman öncesi basın mensuplarına toplu fotoğraf verdiler. Bu arada Gürcistan'da yaşayan bir Türk vatandaşının Aslı Bulut isimli küçük kızı da Fatih Terim ile birlikte fotoğraf çektirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious