Milli Takımın en pahalısı Nihat

Milli Takımın en pahalısı Nihat.13136
  • Giriş : 01.04.2008 / 18:18:00

''UBS Wealth Management Research'' firmasının yayınladığı 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası ile ilgili analize göre Türkiye'nin gruptan çıkma şansı bulunmazken, Çek Cumhuriyeti şampiyon olarak gösterildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Avrupa Şampiyonası'na katılacak 16 milli takımın UEFA ve FIFA sıralamaları, ekonomik kapasiteleri, geçmişte karşılıklı oynadığı maçlar, Avrupa Kupaları'ndaki başarıları ve saha avantajları gözönüne alınarak yapılan analizde, Türkiye'nin yer aldığı ''A'' grubundan çıkacak iki takımın Çek Cumhuriyeti ve İsviçre olacağı iddia edildi.

Analizlere göre, çeyrek finallerde İtalya Yunanistan'ı, Hollanda İspanya'yı, İsviçre Almanya'yı ve Çek Cumhuriyeti Hırvatistan'ı elerken, finali Hollanda'yı yenen İtalya ile İsviçre'yi yenen Çek Cumhuriyeti oynayacak. Ve sonunda İtalya'ya karşı sadece yüzde 51 olasılık verilse de Çek Cumhuriyeti kupayı kazanan takım olacak.

MİLLİ TAKIMIN EN PAHALISI NİHAT

Bu arada, 2008 Avrupa Şampiyonası öncesi 16 milli takımın oyuncularının Futbol piyasasındaki tahmini değerlerine göre yapılan sıralamada Türkiye 7. sırada yer aldı. Türk Milli Takımı'nda en pahalı futbolcularda Villarreal'de forma giyen Nihat Kahveci 10 milyon Avro ile ilk sırada yer aldı. İngiltere'nin Middlesbrough takımında oynayan Tuncay Şanlı 9 milyon Avro ile 2. sırada bulunurken, onu Gökdeniz Karadeniz (7.5 milyon), Mehmet Aurelio (7.3 milyon) ve Yıldıray Baştürk (7 milyon) izledi.

Öte yandan, en pahalı Milli Takım toplam 251 milyon Avro ile İspanya Milli Takımı olurken, turnuvaya katılan takımlar arasında en pahalı futbolcu olarak 50 milyon Avro ile Portekizli Cristiano Ronaldo gösterildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious