Milli zafer Türkiye'yi sokağa döktü

Milli zafer Türkiye'yi sokağa döktü.14046
  • Giriş : 18.11.2007 / 00:04:00

A Milli Takım'ın Norveç zaferi yurt içinde ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımız tarafından büyük coşkuyla karşılandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

ANKARA
 
Türkiye A Milli Takımı'nın Norveç Milli Takımı karşısında aldığı 2-1'lik galibiyetin ardından Ankaralılar, Türk bayraklarıyla sokağa döküldü.

Başkentin merkezi Kızılay Güvenpark'ta toplanan yaklaşık 100 kişi, ellerindeki Türk bayraklarıyla şarkılar söyleyerek Milli Takım'ın galibiyetini kutladı. 'Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Türkiye Sizinle Gurur duyuyor, Vatan Sana Canım Feda' sloganları eşliğinde kutlamalar yapan grup, daha sonra İstiklal Marşı'nı söyledi. Araçlarına Türk bayrakları asarak sokaklara çıkan vatandaşlar da, kornalara basarak kutlamalara eşlik etti.

Kutlamalar esnasında Kızılay ve çevresinde polis ekipleri geniş güvenlik önlemleri aldı. Kutlamaların ardından vatandaşlar olaysız şekilde dağıldı.

BOLU

2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında Norveç'i deplasmanda 2-1 mağlup ederek gruptan çıkma yolunda önemli bir avantaj elde eden Türkiye A Milli Futbol Takımı, Boluluları sokağa döktü.

Karşılaşma sonrası ellerinde Türk bayrakları ile İzzet Baysal Caddesi'nde yüzlerce araçlık konvoy oluşturan Bolu halkı galibiyetin coşkusunu doyasıya yaşadı. Polis ekiplerinin yoğun güvenlik önlemleri aldığı kutlamalar Belediye Meydanı ve Kardelen Meydanı'nda sona erdi.

"En Büyük Türkiye", "Bekle bizi Avrupa Türkler geliyor" şeklinde tezahüratlar yapan vatandaşlar olaysız bir şekilde dağıldı.

SAMSUN

2008 Avrupa Şampiyonası grup eleme maçında Türkiye'nin deplasmanda Norveç'i 2-1 mağlup etmesi Samsunluları sokağa döktü. Yüzlerce kişi ellerinde Türk Bayrağı ile galibiyeti kutladı. Türkiye'nin deplasmanda Norveç'i mağlup ederek 2008 Avrupa Şampiyonası katılmak için büyük avantaj etmesini Samsunlular doyasıya kutladı. Çiftlik Caddesine akın eden vatandaşlar, ellerinde Türk Bayrakları ile sevinç gösterisinde bulundu. "Türkiye-Türkiye, Avrupa Avrupa duy sesimizi bu gelen Türklerin ayak sesleri" şeklinde tezahüratlar yapan vatandaşlar davul zurna eşliğinde göbek attı. Otomobil sürücülerinin de kornalarına basarak destek verdiği vatandaşlar, yaklaşık 45 dakika sevinç gösterisinde
bulunduktan sonra olaysız bir şekilde dağıldı.

KKTC

Türkiye A Milli Futbol Takımı'nın Norveç karşısındaki 2-1'lik galibiyeti, KKTC'de büyük sevinçle karşılandı. Maçı evlerinden ve kafelerdeki dev ekranlardan izleyen sporseverler, maçın galibiyetle sonuçlanması üzerine sokağa döküldü. Özellikle başkent Lefkoşa'daki üniversite öğrencileri, Türkiye ve KKTC bayraklarıyla donattıkları araçlarıyla konvoylar oluşturarak, klakson çaldı, sloganlarla caddelerde zafer turları attı. Diğer üniversite kentleri olan Gazimagosa ve Girne'de de benzer sevinç gösterileri yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious