Milliler, İtalya'dan döndü

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

A Milli Basketbol Takımı, İtalya kampından döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

THY'nin tarifeli uçağı ile Milano'dan gelen Milli Takım kafilesindeki genç oyuncular Atatürk Havalimanı'ndaki free shop mağazalarından bol bol alış veriş yaptı.
Başantrenör Bogdan Tanjeviç, iyi geçen kamp süresince oyuncular arasında güzel bir atmosfer olduğunu belirterek, "Oyuncuların çalışma ve davranışlarından çok memnunum. Oynadığımız maçlar hazırlık dönemi maçları, ileride daha iyi olacağız. İstanbul'da bir hafta çalıştıktan sonra Ankara'da yapılacak Efes Cup'a tam kadro olarak katılacağız. Genç oyuncularımızın hepsinin performansından memnunum" dedi.

İbrahim Kutluay da, kampta amaçlarının kondisyon depolamak olduğunu bunun için de koşu ağırlıklı bir program uyguladıklarını söyledi. Kutluay, "Kırk dakika boyunca savaşan, mücadele eden bir takım oluşturmaya çalışıyoruz. Dünya Şampiyonası'na kadar hazır hale geleceğiz. Ülkemizi hem sahada hem de saha dışında iyi temsil edeceğiz" diye konuştu.

Genç oyuncuların takıma kısa sürede uyumu için yoğun çaba gösterdiklerini anlatan Kutluay, aflarını isteyen Mehmet Okur ve Hidayet Türkoğlu'nun Milli takımda olmalarını istediklerini ancak kararlarına saygı göstermek gerektiğini ifade etti.

Milli oyuncu Serkan, milli takımdan aflarını isteyen oyuncular konusunun herkes için kapanması gerektiğini belirterek, bunun hem takıma hem de Amerika'da Türkiye'yi en iyi şekilde temsil eden Hidayet ile Mehmet'e zarar verdiğini vurguladı.

Kerem ise, 22 yaş ortalamasına düşen milli takımın gençleşmesinin avantaj ve dez avantajlarından söz ederek, uyum süreci atlatıldıktan sonra daha kaliteli bir takım olacaklarını kaydetti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious