Milliler 11 Mayıs'ta toplanacak

Milliler 11 Mayıs'ta toplanacak.20917
  • Giriş : 01.05.2008 / 22:29:00

Türkiye A Milli Futbol Takımı, Haziran ayında İsviçre ve Avusturya'da düzenlenecek olan 2008 Avrupa Şampiyonası finalleri için 11 Mayıs'ta Antalya'da kampa girecek.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

A Milli Takım'da, İsviçre, Çek Cumhuriyeti ve Portekiz'le oynanacak grup maçları için teknik ekibin çalışmaları sürerken, kamp planlaması da netleşti.

Türk Milli Futbol Takımı, ligin bitimiyle birlikte 11 Mayıs'ta Antalya'da kampa girecek. Futbolcular, teknik ekip ve görevli personelden oluşan yaklaşık 50 kişilik ekibin Antalya Belek'teki Gloria Resort Otel'de yapacağı kampın farklı yanı, ailelerinin de ekibe eşlik etmesi. 72 dairenin 60 tanesi Milli Takım için ayrılacak ve otel diğer villaları boş tutacak.

Kampın Antalya ayağında oyunculara sadece sağlık ekibi tarafından testler uygulanacak. Bunun dışında oyuncular aileleriyle vakit geçirecek.

ÇALIŞMALAR ALMANYA'DA BAŞLAYACAK

A Milli Futbol Takımı'nın Antalya'daki kampı 14 Mayıs Çarşamba günü sona erecek. Serbest kalacak oyuncular 16 Mayıs Cuma günü İstanbul'da Polat Otel'de toplanacak ve 17 Mayıs sabahı, Futbol Federasyonu'nun ana sponsorlarından THY'ye ait özel uçakla Almanya'ya uçacak.

1 Haziran'a dek sürecek Almanya kampında milliler Bielefeld yakınlarında küçük bir kasaba olan Marienfeld'de, Klosterpforte Hotel'de kalacak. Milliler, oldukça geniş bir alana yayılan otelin suni göl kenarına kurulan ayrı bir bölümünde kamp yapacak.

Türk Milli Takımı, Almanya'da kamp yaptığı süre boyunca 3 hazırlık maçı oynayacak. 20 Mayıs'taki ilk maç, kamp yapılan otele 25 kilometre mesafedeki Bielefeld'de Slovakya ile olacak. 25 Mayıs'ta Bochum'da Uruguay ve 29 Mayıs'ta Duisburg'da Finlandiya ile hazırlık maçları yapılacak. Bu maçlar için ay-yıldızlı ekip 125 kilometrelik mesafelere günübirlik gidip gelecek.

NTVSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious