Milliler Bosna Hersek'e boyun eğdi

Milliler Bosna Hersek'e boyun eğdi.11622
  • Giriş : 02.06.2007 / 22:58:00
  • Güncelleme : 31.08.2016 / 15:56:11

Ay-Yıldızlılar, Bosna- Ersek deplasmanında ummadığı bir mağlubiyet alarak büyük bir avantajı yitirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MAÇ BAŞLADI.

Milli Takımımız'a başarılar diliyoruz...

Karşılaşmada ilk dakikalar oynanıyor... Milliler, savunmasını ilerde kuruyor. Bosna karşısında ilk dakikalarda baskılı oynayıp golü düşünüyor A Milliler.

3. dakika. Sağ kanattan Gökdeniz topla buluştuğu anda ceza sahası içinde yerden bir top kesti. Altıpas üzerinde Hakan Şükür'den önce araya giren Bosna savunması topu kornere çeldi.

4. dakika. Milliler sağ kanattan serbest atış kazandı. Kaleye çarprazdan gören pozisyonda atışı Hamit kullandı. Futbolcumuzun sert şutunda top rakipten geri döndü.

5. dakika. Bosna, hızlı atakta savunmamızın arkasına sarktı Hrgovic, sol kanattan ceza sahasına sokulmak isterken Hamit kademeye girdi. Boşnak futbolcu topun kontrolünü sağlamayarak auta gönderdi. Bu pozisyonda Hrgovic, Hamit'i geçse kalemizde büyük tehlike yaşanacaktı.

6. dakika. Milliler bu anda Bosna kalesine etkili gitti. Sol kanattan rakip ceza sahasına ortalanan meşin yuvarlak bir anda Gökdeniz'in önünde kaldı. Bu futbolcunun vuruşu savunmadan döndü. Pozisyonun devamında Arda şut şansın yakaladı. Fakat vuruş etkili olamadı.

8. dakika. Bosna kalemizde Dzeko ile etkili oldu. Savunmamızın arkasına sarkan Boşnak isim bir anda ceza sahası içinde boşta kaldı. Mutlak gol pozisyonunda son anda araya giren Hamit rakibine şut şansı vermeyerek tehlikeyi önledi.

10. dakika. Bosna'da topu yarı sahasında alan Misimovic, ceza sahamızın önüne kadar savunmamızı geçerek geldi. 18 yayı üzerinde süratle kademeye giren Sabri, Misimovic'in önünde meşin yuvarlağı almayı başardı.

11. dakika. Milli Takım'da rakibine faul yapan Aurelio sarı kart gördü. Milli futbolcu gördüğü bu kartla birlikte cezalı duruma düştü.

13. dakika. Milliler golü Hakan Şükür ile buldu. Sol kanattan Arda'nın köşe atışından gelen topa savunmanın arkasından iyi yükselen Hakan Şükür topu köşeden Bosna ağlarına bıraktı. Şükür'ün golüyle Milliler, Bosna deplasmanında 1-0 öne geçti.

Flash Animasyonu

17. dakika. Bosna kalemize sağ kanattan tehlikeli geldi. Maletic'in sağ kanattan ceza sahamıza girerek arka direğe yerden kestiği ortaya savunmamız son anda ayak koydu. Direği yalıyan top yerden kornere çıktı.

18. dakika. Bosna sol kanattan bir kez daha kalemize etkili geldi. Hrgovic, ceza sahasına girdiği anda dönüp vuruşunu yaptı. Rüştü bu vuruşta soluna iyi yatarak topu kontrol etmeyi başardı.

19. dakika. Milliler'de Arda Turan rakibine arkadan yaptığı faul sonrası sarı kart gördü.

20. dakika. Bosna tribünlerinden sahaya maytaplar atıldı. Sahada oluşan sis bulutu nedeniyle karşılaşma bir-kaç dakika durakladı.

24. dakika. Karşılaşma yeniden başladı. Milliler sağ kanattan köşe atışını Gökdeniz ile kullandı. Ceza sahası içine inen top bir anda boşta kaldı. Bosna savunmasının uzaklaştıramadığı topa Milliler'den etkili bir vuruş gelmedi.

25. dakika. Milliler sol kanattan Arda ile etkili oldu. Bu futbolcunun ceza sahası içine gönderdiği topa Hakan Şükür hareketlendi. Gol pozisyonunda Boşnak kaleci Hakan'ın önünde topu son anda dokunarak uzaklaştırdı.

27. dakika. Bosna atağında Misimovic kalemize beraberlik golünü gönderdi. Ani gelişen atakta savunmamızın arkasına atılan pasa Misimovic hareketlendi. Savunmamızın ofsayt gerekçesiyle durduğu anda Boşnak isim topu Rüştü'nün altından filelerimize gönderdi.

Misimovic'in golüyle karşılaşmada skor 1-1 oldu.

  34.dakika. Bosna-Hersek'te Damjanovic yaptığı faul sonrası sarı kartı gören isim oldu.

37. dakika. Karşılaşmada eşitlik devam ediyor. Milliler, Bosna önünde öne geçmelerine rağmen bir türlü sahaya istediği oyunu koyamıyor. Rakip atakları kalemizde ilk 10 dakikada sonra etkili olmaya başladı. İlk yarının son bölümlerine girilirken oyunda üstünlüğü ele geçirebilmiş değiliz.

38. dakika. Milliler Sabri ile golü buldu. Tuncay Şanli ile başlayan atakta tam top kaybı yaptık derken, pres yapan Şanlı topu kapıp sağdan bindiren Sabri'yi şık bir pasla ceza sahasına soktu. Sabri, yerden etkili bir vuruş yaparak yerden meşin yuvarlağı Bosna ağlarına bıraktı.

Flash Animasyonu
Milliler Sabri'nin şık golüyle Bosna deplasmanında 2-1 öne geçti.

43. dakika. İlk yarıda son dakikalar oynanıyor. Milliler sol kanattan Arda ile Bosna kalesine indi. Arda'nın ceza sahasının önüne kestiği topa Tuncay vurmak istedi. Tuncay'ın ayağına oturmayan meşin yuvarlak kalenin farklı şekilde üzerinden auta gitti.

45. dakika. Karşılaşmanın normal süresi sona erdi. Uzatma süresi olarak 3 dakika gösterildi. Milliler bocalama devresini atlatmış görünüyor. Son bölümlerde topu hakimiyeti Milliler'e geçti.

45+2. dakika. Bosna Dzeko ile birkez daha eşitlik golünü buldu. İlk yarının son saniyeleri oynanırken Bosna savunmasınından uzun topla çıktı. Dzeko, Servet'in uzaklaştıramadığı topu önüne alıp sağ çarprazdan harika bir şut çıkattı. Top 90 tabir edilen noktadan ağlarımıza gitti.

Flash Animasyonu
Bosna-Ersek Dzeko'un şık golüyle Türkiye karşısında 2-2'lik eşitliği yakaladı.

Bu golden sonra hakem ilk yarının son düdüğünü çaldı. Karşılaşmanın ilk 45 dakikakası 2-2'lik beraberlikle sona erdi.

MAÇTA İKİNCİ YARI

46. dakika. Milliler 2. yarıya Gökdeniz-Hüseyin değişikliği ile başladı. Hüseyin Çimşir şimdi sahada olacak isim.

47. dakika. Milliler sol kanattan Arda ile köşe atışı kullandı. Kaleci Guso her yan topta olduğu gibi yine boşa çıktı. Arka direğe seken topa hiç bir oyuncumuz ayak koyamadı.

49. dakika. Milliler Arda ile gole çok yaklaştı. Aureilo orta sahadan aldığı topla rakip ceza sahasına sokulduğu anda soldan bindiren Arda'yı savunmanın arkasında kaçırdı. Arda, ilk pozisyonda rakibini oyundan düşürük yerden vuruşunu yaptı. Kaleci Gusa yatarak bu şutu ayaklarıyla çıkartmayı başardı. Millire Arda ile öne geçme şansını kullanamadı.

53. dakika. Milliler savunmada Gökhan Zan ile büyük bir ada yaptı. Topu alan Misimovic ilk pozisyonda top kaybı yapan Gökhan Zan'dan kurtaramadı. Zan yatarak müdahele etmese Boşnak futbolcu Rüştü ile karşı karşıya kalacaktı.

56. dakika. Milliler Tuncay ile gole çok yaklaştı. Sağ kanattan Hamit'in getirdiği topta ceza sahasına yapılan ortaya Tuncay yükselerek harika bir kafa vuruşu çıkarttı. Direğin dibinden ağlara giden meşin yuvarlağa iyi uzanan Guso, mutlak bir golü çıkarttı. Bu atağın devamında sol kanada açılan topa Arda yerden vurdu. Sert giden şutta top kalenin az farkla yanından auta çıktı.

61.dakika. Bosna'da Dzeko oyundan alındı. Sahaya giren isim Zeba oldu.

63. dakika. Milliler'de Arda oyundan alındı. Yerine giren isim Yıldıray Baştürk oldu.

65. dakika. Milliler sol kanattan Yıldıray Baştürk ile Bosna kale sahasına indi. Rakiplerinden birbir sıyrılan Baştürk, sıfıra kadar götürdügü topu iyi kesemedi. Bosna savunması tehlikeyi taçla uzaklaştırdı.

68. dakika. Bosna atağında savunmamızın arkasına uzun atılan pasta Misimovic'e göre avantajlı durumda olan Servet bir anda düşünce kalemizde büyük bir tehlike yaşadık. Rüştü sağ kanatta bomboş kalan Misimovic'in açısını kapattı. Rüştü'yü geçen topu kademeye giren Gökhan Zan gol çizgisinden çıkarttı. Kalemiz büyük bir tehlikeyi bu dakikada atlattı.

71. dakika. Milliler mutlak bir gol şansından Hakan Şükür ile yararlanamadı. Sol kanattan Yıldıray Baştürk'ün getirdiği top ceza sahasının çarprazında Aurelio'nun önünde kaldı. Bu futbolcunun ceza sahasına kestiği topa yükselen Hakan Şükür uygun durumda kafayı vuramadı. Milliler adına gol fırsatı kaçmış oldu.

74. dakika. Bosna sağ kanattan Music ile kalemize hızlı geldi. Boşnak futbolcunun yerden ceza sahasının önüne kestiği topu savunmamızda Gökhan Zan ayak koyarak taça gönderdi. Milliler bu bölümlerde rakibi üzerinde kurduğu baskıyı kaybetti. Oyunda yine denge var. Karşılaşmada artık son bölümlere doğru giriliyor.

76. dakika. Milli Takım'da Sabri yerini Ümit Karan'a bıraktı. Fatih Terim artık tüm kozlarını oynadı.

79. dakika. Karşılaşmada 2-2'lik eşitlik devam ediyor. Milliler'e gol lazım. Bu bölümlerde gol için Bosna kalesine yüklenmek istiyoruz. Fakat istediğimiz baskıyı bir türlü rakip kalede kurabilmiş değiliz.

80 dakika. Milliler bu dakikada Bosna kalesine etkili geldi. Sol kanattan topla buluşan . Yıldıray Baştürk arka direğe harika bir top kesti. Hakan'nı yükseldiği topa Bosna savunması son anda kafayla dokunarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.

81. dakika. Milliler'in sağ kanattan kullandığı köşe atışında arka direkte Ümit Karan bir anda boş kaldı. Karan'ın yatarak yaptığı vuruşta meşin yuvarlak kalenin üzerinden auta gitti.

82. dakika. Bosna'da Maletic'in yerine Custoviç sahaya giren isim oldu.

84. dakika. Milliler sağ kanattan Aurelio ile Bosna kalesinde büyük tehlike yaşattı. Hamit'in pasıyla ceza sahasında topla buluşan Aureilo sıfırdan ortasını yaptı. Yerden arka direğe kesilen topa kimse ayak koyamadı.

88. dakika. Maçta son dakikalara girildi. Gol için tüm hatlarımızla Bosna yarı sahasındayız. Sağ kanattan Hamit kazanılan serbest vuruşu kullandı. Ceza sahasına inen topa Gökhan Zan yükselip vurdu. Kafa vuruşu kötü olunca meşin yuvarlak kalenin farklı şekilde yanında auta gitti.

89. dakika. Bosna kalemize Custoviç ile hızlı geldi. Sağ kanattan ceza sahasına giren Boşnak ismin vuruşuna Servet ayak koyarak tehlikeyi kornerle uzaklaştırdı.

90. dakika. Bosna sağ kanattan köşe atışı kullandı. Altıpas içine gelen topa savunma çıkmadı. Rüştü meşin yuvarlağı yumruklamak isterken boşa çıktı. Custoviç'e çarpan top son dakikada ağlarımıza gitti.

Milliler son dakikada Custoviç'in attığı golle Bosna karşısında 3-2 mağlup duruma düştü.

Maçın uzatma süresi olarak 4 dakika ilave edildi. Milliler kötü oynadıkları bir karşılaşmada son bölümlerde beraberlik golünü arıyor.

90+4. dakika. Maçın uzatma anlarının son saniyelerinde Yıldıray rakibine yaptığı faul sonrası sarı kartı gördü.

Maçın kalan kısa süresinde başka gol olmadı. Millile, Bosna deplasmanında 3-2'lik bir mağlubiyet alarak umulmadık 3 puan kaybı yaptı. Miller mağlup olunca 13 puanda kaldı.

Bu skorla Grupta evinde Macaristan'ı 2-0 mağlup eden Yunanistan puanını 15 yaparak 1.'liğe yükseldi.

Grupta 2. sıraya düştük.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious