Milliler galibiyet istiyor

  • Giriş : 14.11.2007 / 16:01:00

Norveç ile deplasmanda yapacakları karşılaşmada final bileti arayacak olan (A) Milli Takım'da futbolcular galibiyet istiyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Estonya'nın başkenti Tallinn'de hazırlıklarını sürdüren millilerin kaldığı Radisson SAS Otel'de, futbolcular Yusuf Şimşek, Semih Şentürk ve Gökhan Gönül'ün katıldığı bir basın toplantısı düzenlendi.

Forma giydiği Denizispor'da son 2 sezondur iyi maçlar çıkarttığını ifade eden Yusuf Şimşek, Milli Takım'a geç çağrıldığı şeklinde bir düşüncesi bulunmadığını ifade ederek, ''Şimdi çağrıldık ve bugüne kısmetmiş. Artık ne yapacağımıza bakmamız gerekiyor. Norveç ile son derece önemli ve zor bir maç yapacağız. Beni buraya layık gören hocama ve teknik heyetine teşekkür ediyorum. İnşallah başarılı grafiğimi Milli Takım'da da devam ettirmek istiyorum'' dedi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in dünkü basın toplantısında söylediği, ''Yusuf davet geldiğinde A2 Milli Takımı zannetmiş'' sözlerinin hatırlatılması üzerine, ''Tabii ki espri yapmıştım. A2 Milli Takımı olmadığını biliyordum'' diyen Yusuf, sözlerini şöyle sürdürdü:

''Kadroya çağrıldığım için çok sevindim ve mutlu oldum. Geçmişte hatalarımız oldu, ama şimdi performansımı inanılmaz şekilde artırdım. Bunu da evliliğime borçluyum. Artık geçmişi konuşmanın anlamı yok. Milli Takım'ın başarısı için hepimiz buradayız ve başarılı olabilecek güçteyiz. Çok farklı bir atmosfer var. Bu baskının altından kalkabilecek güçteyiz. Bunu herkes görecek. Buradaki en önemli etken birbirimize olan sevgi ve saygı. İlk kez bu kadrodayım. Arkadaşlık ve dostluk beni etkiledi. İnşallah bu başarıya da yansır.''

SEMİH: ''BÜTÜN GÜCÜMLE HAZIR DURUMDAYIM

Fenerbahçe'de son haftalarda kendisine verilen şansı iyi değerlendirdiğini ve aldıkları iyi sonuçların performansını etkilediğini anlatan Semih Şentürk, kendisini kadroya çağıran Fatih Terim'e teşekkür ederken, bütün gücüyle hazır durumda olduğunu söyledi.

Avrupa'da kulüp seviyesinde oynadığı maçların kendisi için bir tecrübe olduğunu ifade eden Semih, ''Sonuçta Norveç maçı, 'Ölüm kalım maçı' diye nitelendirilebilir. Hocam şans verirse hazır durumdayım. Bu konuda hiçbir stresim olmadı'' derken, Norveç'in maç kasetlerini izlediklerini vurgulayarak, ''Defansları uzun ve fizikli ancak nihayetinde onlar da biz de insanız. Elimizden gelen mücadeleyi göstermek istiyoruz. Ben Norveç'ten daha kaliteli olduğumuzu düşünüyorum. Sahaya inanarak çıkarsak yenebiliriz. Fizik olarak daha iyi durumdalar, ama biz tekniğimizle ön plana çıkarsak, ara pas yapıp, yerden oynarsak, kazanacağımızı düşünüyorum'' ifadesini kullandı.

Hakan Şükür'ün kadroya dahil edilmemesinin ardından gözlerin forvette kendisine çevrildiği şeklinde yöneltilen bir soruya Semih, ''Hakan abi çok yönlü, kendini ispatlamış, Türkiye'nin en iyi golcülerinden biri ve benim de örnek aldığım bir oyuncu. Şu an aramızda yok. Teknik heyetin kararı. Biz buradayız. Ben, Nihat ve Mehmet Yıldız varız. Gelen herkes forma için mücadele ediyor. Ben buradaysam, hocam bana güvendiği içindir. Hakan abiden sonra bu formayı taşımak zor. Benim ilk kampım. İnşallah ilk maçımda golle de tanışırsam benim açımdan moral olur'' şeklinde konuştu.

23 FUTBOLCU DA KAHRAMAN OLACAK

Norveç maçında Milli Takım'ın kahramanlarının kimler olacağı şeklindeki soruya, ''Buraya gelen 23 futbolcu da kahraman olacak cumartesi günü. Bun için geldik. Sahaya inanarak çıkacağız, zor bir maç bizi bekliyor. İnanıyorum ki büyük bir destanla döneceğiz'' diye cevaplayan Semih, sözlerini şöyle tamamladı:

''Takımda çok güzel bir hava var. Arkadaşlık çok güzel. Herkes iç içe. Kendi aramızda da toplantılar yapıyor ve maçın önemini her fırsatta konuşuyoruz. Çünkü artık işin sonuna geldik. Buradan alacağımız bir galibiyet bizi Avrupa Şampiyonası'na götürecek. Hava çok güzel. Herkes yıldız, ama kimse yıldız gibi davranmıyor. Ortam çok güzel.''

GÖKHAN: ZAMAN GERÇEKÇİ OLMA ZAMANI

Son dönemde sergilediği performans ile göz dolduran genç defans oyuncusu Gökhan Gönül ise Norveç'i incelediklerini söyleyerek, ''Zaman iyimser ya da kötümser olma zamanı değil, gerçekçi olma zamanı. Gerçek olan da Norveç maçını kazanma zorunluluğumuz. Çalışmalarımızı saha içinde ve dışında yapıyoruz. Türk milleti için ne kadar önemli olduğunu biliyoruz. Norveç'i orada yenmek istiyoruz biz'' diye konuştu.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious