Milliler siyah forma ile çıkacak mı?

Milliler siyah forma ile çıkacak mı? .14580
  • Giriş : 10.10.2007 / 08:13:00

Başbakan Erdoğan izin verirse, Moldova maçında giymek üzere UEFA'ya başvuruda bulunulacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Türkiye 15 şehidi için yas tutarken, Moldova ile deplasmanda karşılaşacak Milli Takım futbolcularının, maça siyah formalarla çıkması yolundaki öneri, dün yoğun bir trafiğe neden oldu.
Futbol Federasyonu Başkanı Haluk Ulusoy ve yöneticilerin, Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Murat Başesgioğlu'nu ziyaretinde konu gündeme geldi. Başesgioğlu'na 6 numaralı milli forma ve plaket sunan Ulusoy'un, siyah forma ile ilgili görüş sorduğu öğrenildi. Bakan'ın, Başbakan R.Tayyip Erdoğan'a konuyu ileteceğini bildirdiği, gelecek yanıta göre harekete geçilmesini istediği ifade edildi.
Bakan Başesgioğlu, "Bu tür tepkilerden yanayım. Ulusal bir konudur. UEFA'dan izin alınması gerekiyor, bu alınabilir. Ancak bu benim içimden geçen değerlendirme. İşin diğer boyutlarına da bakmak lazım. Futbol maçları sosyal ve eğitim amaçlı mesajların verilebileceği yerlerdir. Nitekim Futbol takımları sahaya bu tür mesajlarla çıkıyor" dedi.
Futbol Federasyonu, Başbakan Erdoğan'ın kararını beklerken, Avrupa Şampiyonası elemeleri başlamadan önce tescil edilen formaların değişmesi için UEFA'ya yazılı başvuruda bulunulması gerektiği öğrenildi. Ancak bu başvuruda siyasi ifadeler kullanılmadan, Türk halkının 15 evladını kaybetmesi nedeniyle yasta olduğunun vurgulanması halinde UEFA'nın üzerine herhangi bir yazı yerleştirilmeden siyah forma ile çıkılmasına izin verebileceği bildirildi.

MİLLİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious