Millilere özel koruma istedik

Millilere özel koruma istedik.13964
  • Giriş : 08.04.2008 / 08:59:00

Önümüzdeki haziran ayında yapılacak olan 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılan milli takımımız için Avusturya ve İsviçre polisinden özel koruma istedik.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Emniyet Genel Müdürlüğü, Türkiye’de ve Avrupa’da faaliyet gösteren terör örgütlerinin listesini iki ülke polisine verdi. Şampiyona sırasında milli takımımızı 20 de Türk güvenlik görevlisi koruyacak.

TÜRKİYE, İsviçre ve Avusturya’nın çeşitli kentlerinde yapılacak olan 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası’na katılacak milli takımın korunması için özel önlemler istedi. Geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelen Avusturya polisi, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde şampiyonaya katılacak milli takımın korunmasıyla ilgili işbirliğini görüştü. Avusturya polisine, Türkiye’de faaliyet gösteren, aynı zamanda AB ülkelerinde de uzantısı bulunan terör örgütlerinin listesi verildi. Listede PKK, DHKP-C ve El Kaide ilk sırada yer aldı. Emniyet, Avusturya ve İsviçre polisinden, bu örgütlerin gerçekleştirebileceği eylemlere karşı önlem alınmasını istedi.

Türkiye, her iki ülkeden de milli takımın kamp yerinde, antrenmanlara geliş gidişlerinde ve serbest günlerinde bire bir korunmasını talep etti. Görüşmelerde İsviçre ve Avusturya polisine milli takımın yakın korunması için Türkiye’den de 20 kişilik bir polis ekibinin gönderilmesi kararlaştırıldı. Terör, istihbarat ve güvenlik konularında uzman kişilerden seçilecek ekipte Özel Tim de yer alacak. Türkiye Milli Takımı’nın Portekiz’le 7 Haziran’da yapacağı ilk maçın hazırlıkları için bir hafta öncesinden İsviçre’ye hareket edilecek. Milli takımı koruyacak ekip de özel uçakta bulunacak. Ekip, takımı hiç yalnız bırakmayacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious