Millileri ABD'li hoca hazırlayacak

Millileri ABD'li hoca hazırlayacak.20917
  • Giriş : 06.05.2008 / 22:37:00

A Millilerimizi 13. Avrupa Şampiyonası finallerine, ABD'li performans hocaları hazırlayacak. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince teknik ekiple birlikte çalışacağı, performans direktörü Joe Gomes'in de Almanya'daki kampta ekibe katılacağı ifade edildi!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Futbol Federasyonu'nun internet sitesinde yapılan açıklamada, daha önce 2006 Dünya Kupası'nda Almanya Milli Takımı ile çalışan dünyaca ünlü Athlete's Performance ekibinden uzmanların, ilerleyen günlerde (A) Milli Takım'ın Antalya'daki kampına katılacakları bildirildi.

Milli Takımlar Teknik Direktörü Fatih Terim'in, performans konusunda uluslararası alanda saygın ve deneyimli ABD'li uzmanlarla çalışmayı uzun süredir düşündüğü belirtilen açıklamada, ''Alanında en iyilerden biri kabul edilen Athlete's Performance şirketinin kurucusu Mark Verstegen ve yardımcısı Guyan Randall ile ocak ayında New York'ta buluşan Terim, milli takımlarda atletik performans departman sorumlusu Doç. Dr. Bülent Bayraktar ve Cezmi Turhan ile birlikte yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı ve Athlete's Performance'ın uzmanlarıyla işbirliği konusunda anlaşmaya vardı'' denildi.

Athlete's Performance uzmanlarından Scott Piri ve beslenme uzmanı Megan Magano'nun, anlaşmaya göre gelecek hafta milli takımın Antalya kampından başlayarak, 13. Avrupa Şampiyonası finalleri süresince teknik ekiple birlikte çalışacağı, performans direktörü Joe Gomes'in de Almanya'daki kampta ekibe katılacağı ifade edildi.

Bu arada Terim de federasyonun sitesindeki açıklamasında, uluslararası alanda büyük saygınlığa sahip, bilgili ve deneyimli uzmanlarla çalışacak olmalarının sevindirici olduğunu, bu gelişmenin, oyuncuların bireysel performanslarına olumlu olarak yansıyacağını kaydetti.

AJANSSPOR

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious