Millilerin prim çığlıkları!

Millilerin prim çığlıkları!.14562
  • Giriş : 23.11.2007 / 17:22:00

Kamuoyu 10 trilyona itiraz ederken, nispet yapan Haluk Ulusoy 10 trilyonluk primi 12'ye çıkardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ulusoy’un Euro 2008 primlerine yüzde 20 zam yapması futbolculara bayram sevinci yaşattı.

Bosna maçı sonrası soyunma odasına inen Federasyon Başkanı, tartışmalı 10 milyon YTL’lik final primini artırdı. 2 milyon YTL'lik kıyak zammı koparan futbolcular koridorları sevinç çığlıklarıyla inletti.

En çok primi Hamit Altıntop, Aurelio ve Servet 969 bin YTL ile alacak. Fatih Terim’e de 900 bin euro verilecek... Tuncay da 801 dakika sahada kalarak listede dördüncü sıraya yerleşti. En az prim alacak olan ise, sadece 4 dakika forma giyen Nuri Şahin...

Dikkat! Başkan geliyor

Bosna'yı devirip 2008 vizesini alan A Milli Takım oyuncuları karşılaşma bitiminde soyunma odasında hem ağladılar, hem de güldüler! Futbolcular içeride sarmaş dolaş zaferin tadını çıkartırken, odanın kapısında bir ses ‘Başkan geliyor!’ diye bağırdı. Kısa süren kargaşa sonrasında, futbolcular dışındakilerin tamamı, bir anda koridora çıkarıldı.

2 milyon YTL’lik zam

ULUSOY odadan içeri girince kapı sıkıca kapatıldı. 5 dakika sonra da koridorları inleten bir çığlık yükseldi! Tüm bu olanların nedeni, yapılan prim pazarlığıydı. Terim’in basın toplantısına gitmesini fırsat bilen topçular, Ulusoy’u sıkıştırıp istedikleri primi de kopardılar. Daha önce 10 milyon YTL civarında olan rakam bir anda 12 milyon YTL’ye çıktı.

3 oyuncu köşe olacak!

Futbolcular, oynadıkları süreyle orantılı olarak 12 milyon YTL’den pay alacak. Hamit, Aurelio ve Servet 12 maçın 11’inde de 90’ar dakika oynayıp primden aslan payını kapan isimler... Tuncay da 801 dakika sahada kalarak listede dördüncü sıraya yerleşti. En az prim alacak olan ise, sadece 4 dakika forma giyen Nuri Şahin...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious