Milliyet Gazetesi yazarından 'yalan'

Milliyet Gazetesi yazarından 'yalan'.58480
  • Giriş : 02.11.2007 / 15:32:00

Milliyet Gazetesi yazarı Derya Sazak yalan bir yazının altına imzasını attı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumurbaşkanılığı basın merkezinin medyada çıkan yalan haberlerle başı dertte.Gün geçmiyor ki bir haber yalanlanmasın.İşte bir yalan haber ve yalanlama daha...

Cumhurbaşkanı Gül'ün Erdal İnönü'nün vefatı nedeniyle 'Pembe Köşk'e taziye ziyareti yapmak istediği ancak kabul edilmediği iddia edilmişti. Köşk'ten açıklama geldi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Erdal İnönü'nün vefatının ardından ''Pembe Köşk'e taziye ziyareti yapmak isteyip, taziyenin telefonla kabul edileceğinin bildirildiği'' yönündeki haberlerin ''gerçeği yansıtmadığı'' belirtilerek, ''Böyle bir talepte bulunulmamıştır'' denildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan yazılı açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

''Sayın Cumhurbaşkanımızın, Prof. Dr. Erdal İnönü'nün vefatının ardından Pembe Köşk'e taziye ziyareti yapmak isteyip, taziyenin telefonla kabul edileceğinin bildirildiğine ilişkin gazetelerde yer alan bazı haberler gerçeği yansıtmamaktadır. Böyle bir talepte bulunulmamıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın Erdal İnönü'nün hastalığıyla Dışişleri Bakanlığı sırasında da yakından ilgilemiş ve devletin tüm olanaklarının seferber edilmesi talimatını vermiş, ayrıca bizzat telefonla kendisini arayarak, sağlık durumu hakkında bilgi almıştır.

Sayın Cumhurbaşkanımız, Sayın İnönü'nün vefatından sonra eşi Sayın Sevinç İnönü ve kardeşi Sayın Özden Toker'i telefonla arayarak başsağlığı dileklerini iletmiştir.''

Milliyet gazetesi yazarı Derya Sazak, Cumhurbaşkanı Gül, eşi Hayrünnisa Gül ile birlikte İnönü ailesine taziye ziyaretinde bulunma isteğini ilettiğini ancak İnönü Ailesi'nin Hayrünnisa Hanım'ın başörtüsü nedeniyle bu talebi geri çeviriğini iddia etmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious