Milliyet 'hanya' dedi Radikal 'konya' dedi

Milliyet 'hanya' dedi Radikal 'konya' dedi.17405
  • Giriş : 18.06.2009 / 23:45:00

Emine Erdoğan, sertifika verme töreninde bir cümle sarf etti. İki gazete o cümleyi başlığa çekti:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bugün aynı yayın grubu içinde yer alan ve Emine Erdoğan'ın 'aynı cümlesini' başlığa çeken iki gazetedeki haberler yanyana konulduğunda bakın okurlar nasıl bir manzara görüyorlardı:

İşte aynı olayı konu alan ve aynı cümleyi başlık olarak kullanan haberler:

Bu Radikal'in haberi

'Humeyni manzarası değil'

Anne-Kız Okuldayız' kampanyasına katılan kadınlar için hazırlanan sertifika törenine katılan Başbakan Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Türkiye'nin töre cinayeti, kan davası, aile içi şiddet gibi manzaraların sıkça yaşandığı bir ülke olmadığını belirterek, “Gazetelerin, televizyonların ve internetin kontrolsüz yaydığı bu manzaralar, Türkiye'nin Humeyni manzarası elbette ki değildir. Ancak bir tek masum insanın ölümünü bile insanlığın ölümü, insanlık değerlerinin ölümü olarak görüyoruz ve acısını yüreğimizde hissediyoruz” dedi. Erdoğan, Ana-Kız Okuldayız kampanyasına katılan kadınlara, 'şiddetin sona ermesi için okuyun' çağrısı yaptı.

Bu da Milliyet'in haberi

Namus cinayetleri Türkiye'nin umumi manzarası değil

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile “Ana-Kız Okuldayız” kampanyası çerçevesinde okuma yazma öğrenen kadınlara sertifika verme törenine katıldı

Erdoğan aile içi şiddet, töre ve namus cinayetleriyle kan davası haberlerinin hafızalarda derin izler bıraktığını belirtirken “Elbette Türkiye bu tür cinayetlerin sıkça rastlandığı bir ülke değildir. Televizyonların, gazetelerin ve internetin kontrolsüz şekilde yaydığı bu manzaralar, Türkiye'nin umumi manzarası değildir” dedi.Keçiören'deki Halil İbrahim Sofrası isimli restoranda dün yapılan törene gelen Çubukçu, dış kapıda yaklaşık 20 dakika ayakta bekledikten sonra, restorana gelen Erdoğan ile birlikte salona girdi. Erdoğan konuşmasında, dünyada olduğu gibi Türkiye'de de hiç duymak, görmek istenmeyen manzaralarla karşılaşıldığını belirterek şunları söyledi:

'Temelde cehalet var'

“Bunlardan aile içi şiddet, töre cinayetleri, namus cinayetleri, kan davaları, şiddet ve vahşet haberleri hafızalarımızda derin izler bırakıyor. Elbette Türkiye bu tür cinayetlerin sıkça rastlandığı bir ülke değildir. Tüm bu olumsuz girişimlerin temelinde cehaletin yattığını da biliyoruz. Cehaletle, karanlıkla, bilgisizlikle mücadelemizde ne kadar kararlı olursak, bu tür olumsuz vakalara da o derece az rastlayacağız.”

Erdoğan, daha sonra Çubukçu ile birlikte okuma - yazma öğrenen kadınlara sertifika verdi.

RADİKAL-MİLLİYET-HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*