Milliyetçi Halk Partisi'de Köşk adayı belirleyecek

Milliyetçi Halk Partisi'de Köşk adayı belirleyecek.7651
  • Giriş : 14.08.2007 / 20:33:00

Oktay Vural, 11. Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül ile ilgili kişisel bir değerlendirme yapmayacaklarını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, 11. Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül ile ilgili bugüne kadar kişisel bir değerlendirme yapmadıklarını, yapmayı da doğru bulmadıklarını söyledi.
Vural, Meclis'te gazetecilerle yaptığı sohbette, cumhurbaşkanlığı seçim süreciyle ilgili partisinin siyasi bir duruşu olduğunu söyledi. Parti olarak bir aday üzerine pozisyon oluşturmadıklarını, bu çerçevede "Cumhurbaşkanı seçim turlarına katılacaklarını" daha önce açıkladıklarını belirten Vural, bu aşamadan sonra tüm sorumluluğun AKP'de olduğunu kaydetti.

"Bizim kafamız gayet açık ve net. AK Parti'nin, cumhurbaşkanını seçmek için sandalye sayısı yeterli" diyen Vural, parti olarak aday kategorize edecek konumda olmadıklarını vurguladı. Vural, "Kişisel değerlendirme yapmadık, yapmayı da doğru bulmuyoruz" dedi.

Vural, 2000 yılında olduğu gibi partiler arasında uzlaşmayla cumhurbaşkanı adayı çıkarılmadığını, bundan dolayı da AK Parti'yi eleştirmediklerini ifade ederek, daha önceki itirazlarının, Parlamentonun yenilenmesiyle son bulduğunu, yeni parlamentonun cumhurbaşkanını seçmesi gerektiğini söyledi.

Cumhurbaşkanlığı adaylığı sürecinin devam ettiğini, partisinin de bir cumhurbaşkanı adayı olacağını, bunu daha sonra kamuoyuyla paylaşacaklarını belirten Vural, "MHP olarak turların yapıldığı gün Parlamentoda bulunacağız ve partimizin iradesini orada ortaya koyacağız" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious