Milliyetçi Hareket Partisi: CHP ile koalisyon planımız yok

Milliyetçi Hareket Partisi: CHP ile koalisyon planımız yok.7651
  • Giriş : 25.06.2007 / 17:04:00

Şandır, MHP-CHP koalisyon diye bir planlarının olmadığını söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili adayı Mehmet Şandır, MHP-CHP koalisyon diye bir planlarının olmadığını söyledi.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti'ni ziyaret eden Şandır, gazetecilerin sorularını cevapladı. Ülkenin geleceğini yönetecek siyasi partilerin, kendi içinde tutarlı ve güçlü ideolojik değerleri olması gerektiğin belirten Şandır, "CHP'nin Türkiye'de tek başına iktidar olma şansı var mı? Böyle bir hazırlığı var mı? Tarihte olabildi mi? Bize göre Türkiye'nin bugün geldiği noktanın temel sorumlusu olan bu iktidarın alternatifi yine sağ siyasetten çıkacaktır, o da MHP'dir. seçim öncesi ittifak yapmadık, seçim sonrası da koalisyon yapmayacağız. Böyle bir planımız bulunmamaktadır." dedi.

Ak Parti'nin CHP'lileştiği, CHP'nin de Ak Partilileştiği görüşünü savunan Şandır, muhafazakar demokrat olduğunu iddia eden AK Parti'nin içerisinde sosyal demokrat iddiasıyla inanç taşımadığını söyleyen birisinin aday olabildiğini kaydederek bunun bir iç koalisyon olduğunu iddia etti.

Şandır, "Farklı programların bir araya gelerek kurumsal koalisyonlar olarak Türkiye'nin sorunlarını yönetmesi çok faydalı olmayacak. Onun için Türkiye tek partili iktidarlar tarafından yönetilmelidir. MHP bunun için tek başına iktidar olmak istiyor."dedi.

Türkiye'de yaşayan herkesin Türk olduğunu belirten Şandır, halkın hiç bir ferdini bir diğerinden ayırmaya kimsenin hakkı olmadığını vurguladı.

Halkın farklılıklarını kimlikleştirmenin ve ayrıştırmanın yanlış olduğuna değinen Şandır, "MHP olarak böyle bir ayrıştırmaya asla müsaade etmeyeceğiz. Mersin'de herkes Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmanın övüncündedir. Eşit ve onurlu bireydir. MHP olarak hepsini kucaklıyoruz, hepsinden de oy alacağız. Böyle de olması gerekir. Bölücüler yok mudur? Vardır. Onları da halkımızdan ayıracağız." diye konuştu.

Mersin'in çok büyük turizm potansiyeline sahip olduğunu ancak, kendine yakışmayan bir sonuç verdiğini kaydeden Şandır, Mersin'in ısrarla turizmden uzak tutulduğunu vurguladı.

Şandır şöyle konuştu; "Mersin'i turizmin dışında tutmaya özel gayret göstermişler. Siyasiler de buna yardımcı olmuş. Mersin gibi deniz, yayla, ve tarih kenti turizmin nimetlerinden faydalandırılmamış. Mersin turizm şehri olmalıdır. Mersin'in Antalya, Muğla ve İzmir'den geri kalan yanı yoktur, artısı vardır. Ama ne yazık ki sahiplenilmemiş."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious